Автор Тема: Отделяне на сухожилия от еленов крак (Туториал)  (Прочетена 1986 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
primitive    

Реших да пусна този туториал понеже считам, че тази "суровина" е кът, имам предвид от диви животни и могат да се използват наистина всички сухожилия от крака, а не само находящите се отзад или така наречените ахилесови. Да разбира се, когато има количества, може би всичкият този труд не би си струвал, но все пак за мен е оправдано, уважавайки животното расло на свобода. Също така съм показал и как правилно се махат слепите нокти, от които стават други интересни неща.

За съжаление не съм заснел по-наташъното разделяне на сухожилията, но при първи удобен случай ще гледам да го поправя. Разбира се доста по-добре е сухожилията да се сушат, провесени на връвчица или конец, но и така става, просто според мен не трябва да са на дирекнтно силно слънце. На последните снимки, сухожилията са от 4 крака.
Също така искам да отбележа, че ножа трябва да е много добре наточен и с така наречия "дроп пойнт" връх или като този на снимката, защото при другите върхове има опасност да срежете сухожилията при разцепването на кожата. Туториала важи за всички чифтокопитни.

xenos    

Много полезно! Само по-лесно да се намираха еленски крака (поне за мен! )...
Иначе ето няколко снимки на последващото разделяне на влакната на сухожилие от еленов крак (скоро си купувах от ebay ):

Илиана    

Много благодаря за отделеното време да снимате и да ни покажете!!! Прекрасен туториал!!!

wanderer    

xenos, колко е дължината на и-бейските сухожилия? и аз съм вземал от чужбина, но ми се ще да бяха по дълги.

xenos    

Моите бяха от благороден елен. Най-късото беше около 20, а най-дългото - около 24-5 см.
« Последна редакция: Май 28, 2013, 10:13:57 pm от Black Wolf »