Автор Тема: Евтини стрели  (Прочетена 12871 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 174
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
Евтини стрели
« -: Януари 15, 2013, 07:20:56 pm »
Overlord
Здравейте, извинявам се за въпроса който ще задам.
Тъй като стрелите се губят лесно, а в снега се губят още по - лесно, и се чупят много, искам да попитам до каква степен изкуствените пера са добри за полета на стрелата?
И конкретно за тези тук http://pricel.net/%D0%9B%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_%D0%BB%D1%8A%D0%BA?product_id=202
Търся си евтини стрели от към гледна точка че лесно се губят и чупят.
И като се счупят или загубят да не ме е яд че съм дал 10-20 лв за една стрела...

bobber
има и по навътре от мен хора тука
ама моето мнение е че са отвратителни
аз имам няколко такива на които махнах стабилизаторите
и сложих естествени пера,полет значително се подобри

wanderer
прав си - "перата" са отвратителни меко казано. моите даже не ги махнах - след няколко изстрела сами си паднаха. ако купуваш онлайн риска да са криви и да не ти вършат никаква работа е голям.

Overlord
Аз предпочитам дървени със естествени пера, но те са скъпи, и ако ги изгубя или счупя , ще умра от яд.
Аз имам две от фибростъкло(бяха 4) и 2 дървени със естествени пера. Но със дървените до сега не съм стрелял от страх да не ги изгубя или счупя.

bobber
тези от фибростъкло са още по-голям кенеф   
чак пък толкова ли да ги губиш и чупиш?!?
на мен сла40 ми вика "намиращия стрели"
и се зарече вече само с мен че ще стреля   
като са скъпи нищо не пречи ти да си ги правиш...
ето същата стрела като тази която си показал
и лескова(бялата)
от снимката перата изглеждат назъбини но не са

Косьо
Страхът от загубване на стрелата, неуцелила мишената подобрява много точността.

Borkata
Представи си как подобрява стрелбата идващ срещу тебе глиган или противникова армия...

primitive
това последното не е много сигурно, но пък според мен колкото по-скъпа е стрелата или колкото повече време и усилия си и отделил, за да я направиш, толкова повече вероятността да я намериш е по-голяма

neven
Цитат
Представи си как подобрява стрелбата идващ срещу тебе глиган или противникова армия...

Tova sys sigurnost hte ti podobri peristaltikata i rabotata na izhodnoto otverstie na stomashno-chrevniq ti trakt

Izvinqvaite, sledvashtiqt pyt shte pisha na kirilica... Tozi komp tuk ima samo nemska klaviatura i...

Pozdrav na vsichki ot hubavite Alpi!

Borkata
Попътен вятър и жив и здрав да си дойдеш!
До тогава много хубави места да видиш и ни един глиган

В някакви индийски източници беше казано, че един истински войн владеещ лъка трябва да може дори когато е на метър от пропаст, с гръб към пропастта да стреля по приближаващите врагове  И да не изпитва страх, щото...  Не се знае колко е дълбока пропастта...

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 125
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
Re: Евтини стрели
« Отговор #1 -: Януари 28, 2013, 01:49:17 am »
Здравейте! Поръчах 20 броя от въпросните стрели през април-май 2012г. поради нетърпение, защото лъкът ми пристигна а нямах стрели. Та въпросните стрели се оказаха с по-голям спайн от нужния за лъка ми 50#. Мисля че за лъкове до 40# ще вършат работа. В момента от тия 20 стрели имам 5 читави. Проблема им е върха - лесно се чупи и пада. С перата имах голям проблем - голям зор докато ги махна. Пластмасовите (Vanes) пера стават за компаунд лъкове, за традиционните само естествени пера! Та това е относно стрелите за по 3.50 лв. След това си набавих нужните инструменти от Канада и Щатите, също така и пера - и купешки и от пуйка и вече сам си правя стрелите, което е за предпочитане.

Неактивен Никола

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
  • Arrows: +1/-0
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 31, 2013, 10:07:25 am »
Здравейте , искам да споделя и аз своя опит. Аз лично харесвам бамбука в Практикер  намерих 5 пръчки за 5лв, дълги са към 160 см и са дебелостенни което ги прави подходящи за стрели .Изправят се лесно а за нок правя от друго дърво,другото което съм пробвал са дибли от парен бук , купувам ги 5лв за килограм от склад за мебелен обков.Продават се и на метър избирам си по прави има 8 и 10 мм ,доста са еластични но за съжаление повечето от вас знаят ,че бука има къси влакна и това го прави чуплив за това трябва да се ползва от лъкове 20кг не повече,иначе рискувате да се контузите.

Неактивен archy

• Newbie
  • *
  • Публикации: 18
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 07, 2013, 08:04:57 pm »
Преди  отколо  седмица закупих от магазин Dekatlon в София няколко срели от карбон(7.60лв.броя) и стъклопластови по 4.50лв.Карбоновите се окакзаха подходящи за лък  със сила около50#.а стълопластовите за около 30#.Летят сравнително добре.Най лошата част са нокчетата.Стерелите са с диаметър 5 мм.Карбоновите са изработени във Франция,а стълопластовите са направени в Тунис.След понеделник ,вторник мога да дам по-точни хакитеристи на спайна и грамажа на стрелите.Публикувам този пост тук,макар че форума е  за лъкове и стрели само от природни мтериали,а не за тези от
синтетични,защото смятам че цената е сравнително добра за тенировъчни стрели.
Моля модератора ако прецени че темата е извън правилата на форума, да изтрие темата.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 249
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #4 -: Септември 07, 2013, 08:11:55 pm »
Абе хвърлих им един поглед на тези, ама ми се видяха много афив. Целия Декатлон хич не ми хареса.

Неактивен archy

• Newbie
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
« Отговор #5 -: Септември 07, 2013, 08:29:14 pm »
Аз мисля че за тази сума си срува.Особенно карбоновите.
С малка доработка може и да станат за консуматив и тренировка на открито.

Неактивен SANTIS

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #6 -: Юли 04, 2015, 10:08:13 am »
vsi4ki sa dobri -  samo pari da imash- nqma zna4enie materiala vajno e debelinata zaradi ogavaneto pri izstrela perata sashto nqma zna4enie - lepete gi s 3 gradusa naklon za lov i 2 gradusa sa trenirovka - prosto pri lov koregiraite mernika

Пише се на кирилица.
« Последна редакция: Юли 06, 2015, 10:50:24 am от Black Wolf »

Неактивен vojd14

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #7 -: Януари 06, 2016, 11:43:49 am »
Здравейте , бих искал да знам от какво дърво е най-добре да се правят стрели .Ще поръчам на дърводелец летвички 1 на 1 см и един приятел ще ми го закръгли до 8 мм на струг .Та за това се питам какво дърво е най-подходящо .Лъка е 40 либри по между другото  Поздрави..

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 530
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #8 -: Януари 06, 2016, 01:02:40 pm »
Дървото в случая не е от най-голямо значение, стига да ги докараш на тежест и спайн, е естествено да не е от най-крехките!

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
« Отговор #9 -: Януари 08, 2016, 12:40:37 pm »
Здравейте , бих искал да знам от какво дърво е най-добре да се правят стрели .Ще поръчам на дърводелец летвички 1 на 1 см и един приятел ще ми го закръгли до 8 мм на струг .Та за това се питам какво дърво е най-подходящо .Лъка е 40 либри по между другото  Поздрави..

Ако имаш наблизо Баухаус или Бриколаж направо си вземи еднометрови шафтове от дърводелската секция.

С различен диаметър са, има от кедър и бук.
Буковите ти правят около 40 грама стрела която е добра за шейсетина либри, кедровите дават около 20-24 грама стрела, става за лък до 30-40 либри.

Тези грамажи ми се получават с естествени гъши или пуешки пера, връх около 4.5 грама и по често без насадка ами само улей отзад обезопасен с намотка жили да не сцепи от удара на тетивата.

Спайн не съм мерил, за мен критерия е дали лъка се държи добре след изстрела, дали не му е твърде лека или тежка стрелата, как излита стрелата, остатъчният хендшот и вибрации в лъка след истрела а относно стрелата ме интересува на коя крачка изчезва парадокса и се стабилизира.

Ако лъкът е стабилен в ръката ми след истрела, не се мъчи и не подскача прекалено нервно,  стрелата излита пъргаво и стабилизира до седем осем крачки- значи спайн, майн и прочие е ок.  :D

Неактивен amlot

• Newbie
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
« Отговор #10 -: Януари 08, 2016, 05:45:51 pm »
Какво означава шафт? Мебелен дюбел на метър ли?

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #11 -: Януари 08, 2016, 08:06:39 pm »
Шафта е тялото на стрела, да Рейвъна има точно заготовки за дюбели предвид. При всички положения какъвто и материал да избереш, гледай в него да няма чворове и да е правожилен, т.е. годишните слоеве да вървят от край до край, а не де излизат настрани. А що се отнася до спайна - не съм съгласен, че няма значение!

Неактивен amlot

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Януари 09, 2016, 06:11:29 pm »
През декември гледах в Баумакс, 80 ст. метър на 10 мм. и 60 ст. на 8 мм. Предполгам, че трябва да се вземе "десятка", защото са доста грапави и трябва да се дообработят, за да станат гладки и полирани на 0,8. 

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #13 -: Януари 10, 2016, 12:34:03 am »
Осмицата ще ти свърши по-добра работа дори да падне до 7,5 - пести си труда все пак!

Неактивен amlot

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: Януари 10, 2016, 12:59:11 pm »
Разбрах. Благодаря!