Автор Тема: Лъкове във Weltmuseum - Виена  (Прочетена 60 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Sr. Member
  • Публикации: 251
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
Лъкове във Weltmuseum - Виена
« -: Април 26, 2019, 10:53:50 pm »
Преди почти един месец имах щастието да посетя Велтмузеум във Виена. Трудно е да се разкаже, трябва да се види.
Още не съм свалил снимките от телефона си, но те не са добри, защото не е разрешено да се ползва светкавица. В сайта на музея обаче има доста експонати, които могат да се видят (е, това разбира се е незначителна част от експозицията).

В обширните колекции от различните части на света има lisudulr традиционни оръжия отвсякъде, вкл. и лъкове.
Винаги са ме впечатлявали лъковете на селк'нам (она) - изчезнало вече племе от Огнена земя.

https://www.weltmuseumwien.at/object/461405/

Виждал съм ги на снимка, но като ги видиш на живо се чудиш на изработката им - правени на око, без стойки за тилеринг и пр., при това с кремъчни инструменти...

Има и всякакви други лъкове от Америка, Африка и Азия. Отделно на един етаж (а всеки етаж е огромен!) има само европейски доспехи, а една зала е с турски доспехи, като имаше и 3-4 стари турски лъка. По-късно ще пусна снимки.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 532
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: Лъкове във Weltmuseum - Виена
« Отговор #1 -: Май 05, 2019, 01:43:46 pm »
Браво, браво, свали каквото можеш, винаги е интересно. Как тези традиционни народи са стигнали до извода например, че върховете на лъковете трябва да са максимално леки и като гледам лъка работи в цялата си дължина.