Автор Тема: Пръстен за палец  (Прочетена 792 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 530
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Пръстен за палец
« -: Май 30, 2017, 05:15:08 pm »
Качих ги във фейса ама викам и тук да размърдам малко темите. Е така като гледах от картинките в нета и с малко препоръки от Ицо /благодаря/ стигнах до този краен резултат. Всъщност започнах с две парчета кокал от крава, давани за храна на един пес тук до работата. Варени са били преди това, но колко време са дъвкани и колко са прекарали изложени на дъжд, сняг, вятър и слънце си нямам идея. Така или иначе се кефя да работя с кокал и досега не съм се подвеждал. Всичко е направено на ръка с ножовка и 3 вида пили, като най-важната е кръгла за желязо. 90% от работата е с нея. Завършекът естествено е със шкурки 100, 240, 500, 800, 1000. Това е в общи линии. Всъщност много ми харесват и пукнатините, които съм запълнил с моментно лепило, за да няма изненади. Придават им древен леко вид, като от сандъка на пра-пра дядо ми  ;D
Това са останалите парчета, да добиете представа как изглеждаха преди да започна:

А това е крайният резултат:

Това е вторият:

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
Re: Пръстен за палец
« Отговор #1 -: Май 30, 2017, 09:32:53 pm »
Ей, ще те арестуват, аркадаш! От коя могила ги изкопа? ;D ;D ;D
Ъгловатата част на халката естетско решение ли е или има някаква функция?

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 30, 2017, 09:44:06 pm »
кЪви беа тея твойте нерви бе...... пу, пу..
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 30, 2017, 09:59:19 pm »
Емко, нема тва онова - наистина комшията си беше хранил кучето с тия, много се колебаех дали да взема втория ама се реших накрая. Пък ъгловото беше естествено така ръбест кокала та реших да го оставя, че ми хареса там да няма интервенция.
Динко абе що толкоз нерви мислиш. То това за 3 часа е съвсем готово и то на ръка, ама аз си ги пипках бавно и с наслада  :D

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 30, 2017, 11:23:50 pm »
А така, кефа е водещото начало! И тва, че си загледал песа кво яде много ме изкефи...

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 30, 2017, 11:56:46 pm »
Ми бе ша го гледам, подритват се там некви остатъци, ама аз като клошарче....