Направа > Инструменти

Инструменти за сървинг

(1/2) > >>

xenos:
Ето тази джаджа си измайсторих тия дни, защото ми омръзна да навивам бавно-бавно на ръка! :)

Цялата публикация - тук: http://xenos-bushcraft.com/blog/2017/02/xenos-diy-serving-jig/

nameless:
пуска ли ти равномерно конеца с тези метални шайби?? на мен не ми се занимаваше, и си купих фабрична машинка, допълнително направих само три макари от дрян, за всичките видове конец който имам. шайбите не са метални, а от синтетика (полиамид) и много добре може да се регулира приплъзването.

xenos:
Само един сървинг съм направил досега с тази машинка, и си изглежда безупречно (поне за мен). Като изтегляне с ръка конеца, ми се струва равномерен хода, ще видим нататък. Ако трябва - ще има модификации! Полиамидни шайби наистина звучи по-добре!

bravewolf:
Явно сте почнали да стреляте :o
До сега съм имал два фабрични лъка, съответно сървингите на тетивите им са правени с такова приспособление.
Скъсах им ги за 200 изстрела! Като си ги направя на ръка карат по 2000!!!!
Предполагам, че има опции за настройка/стегнато, много стегнато/, но някак си съм скептичен ...
Абе и тва е тънка работа, зависи и от дебелина на тетивата, и на конеца, размера на нока на стрелата и пр.

xenos:
Виждал съм и аз фабрични, дето за нула време са се разнищили. Явно не си дават много зор за качеството на ширпотребата? В моя случай едно нещо мога да кажа със сигурност - тази машинка прави сървинга по-добре, отколкото ръката ми, така че ме устройва отвсякъде! :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия