Автор Тема: Втори есенен турнир ''МОЯТ ЛЪК''  (Прочетена 4627 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
Втори есенен турнир ''МОЯТ ЛЪК''
« -: Август 16, 2016, 10:47:25 pm »
Ще направим втори опит за провеждане на ''Втори есенен турнир''!! ;D
Ще се пробваме през втората половина на септември! Точната дата и промените в правилника ще се уточнят допълнително !
Може би е добре предната тема със същото заглавие да се заключи или изтрие, за да не се бъркат хората/ама то, кои ли са тези хора ;D/
« Последна редакция: Август 17, 2016, 07:28:44 am от primitive »

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
Re: Втори есенен турнир ''МОЯТ ЛЪК''
« Отговор #1 -: Август 17, 2016, 08:40:21 am »
с надеждата за хубаво време и повече участници
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 18, 2016, 10:06:10 pm »
дано успея да дойда ще ми е много приятно да се видим отново

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 09, 2016, 09:42:20 pm »
Дата на правеждане на есения турнир- 01-ОКТОМВРИ, при лошо време резервна дата 08.10.2016 :)
Днес направих първа тежка тренировка 30-40 изстрела на 9 метра, групи с диаметър 50см., не ми се мисли кви ще са на 20м. ;D
Стегайте се пишлегарчета :P
« Последна редакция: Септември 09, 2016, 09:57:38 pm от bravewolf »

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 10, 2016, 01:46:41 pm »
ми на 20 метра къде 1.10 ще е d на групата. никак не е зле (като за теб) ;)
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #5 -: Септември 15, 2016, 08:08:46 pm »
Здравейте и от мен. Понеже в частни разговори по повод турнирите се повдигнаха някои въпроси считам за уместно да ги подложа на публично обсъждане.
1. Появили са се съмнения в безпристрастното ми отсъждане като съдия. Считам за нужно да отбележа, че съм отворен за всякакви корекции или въпроси, но само и единствено в момента на стрелбите. Според мен всички други видове шушукания и обсъждания са меко казано некоректни и неуместни. Най-малкото не е тайна, че всичко което правя във връзка със състезаниятията и самото съдийстване са абсолютно добронамерени и безвъзмездни, като категорично съм доказал с действията си тотална безкористност и липса на фаворизиране. Достатъчно е да си поставите въпроса - каква сметка бих имал да го правя - ха ха! Ако някой има какво да добави - моля! Ако не много лесно мога да спомена за арменския поп.

2. Появи се предложение за раздаване на протоколите след тегленето на жребия на самите участници - сами да попълват точките и попаденията си вътре. Това честно казано супер ще ме облекчи. Всъщност не знам за тази практика на други състезания, но ако прецените, че сте навити - моля. Аз не се натискам да съдийствам, даже хич. Просто всичко ще лежи на честните плещи на всеки състезател.

3. Появило се е и друго желание - да се стреля "доста" повече на самото състезание. Очаквам предложения за типа мишени, дистанции и дисциплини като цяло. Отново апелирам за конкретни и конструктивни, подчертавам предложения. Имайте предвид, че колкото и малко да изглежда отстрани, от екипа организиращ състезанията се полагат доста усилия.

Ще се радвам повече участници да вземат участие в дискусията. Може пък да се роди нещо много хубаво.

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #6 -: Септември 15, 2016, 09:16:34 pm »
отзаад напред. относно повечето стрелба - аз съм "за" повече изстреляни стрели, независимо в какъв формат ще е това. дали в два тура, като се повтарят едни и същи дисциплини двукратно, или въвеждането на повече дисциплини и дистанции. което автоматически води до по голяма отговорност от участниците, и по сериозно отношение към турнира. което ще рече в даден уречен и по ранен час за започване всички да имат готовност, а не да се включват по време когато турнира вече е почнал. аз лично имам неприятното усещане за леека незаинтересованост към този турнир. идваме, мятаме 20 стрели и бързаме да си  тръгваме. е, нека стрелбата бъде двойно повече тогава. те и затова се анонсират датите възможно най рано, за да си направи всеки сметката. макар и с ограничено време за дискусии също съм любопитен за мнението на всички желаещи да участват. целта е турнира да се направи по добър и да се изчистят инертните неща, а не някаква промяна на всяка цена. 
относно написаното от теб в точки 2 и 1. също нямам идея за това как ще работи тази система. с цел премахването на съдийски грешки - да - по добре е без съдия. с цел обаче пемахване на персонални грешки на самите стрелци при отчитането (волни или неволни) какво правим тогава??

моля потенциалните участници да вземат отношение!!

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #7 -: Септември 16, 2016, 12:16:04 am »
1. до ушите ми не са стигали задкулисни коментари за пристрасност на съдията, има шушукания за неадекватно отчитане на попаденията в една от дисциплините, става въпрос за стрелбата по картончета с различни размери, в няколко случая картончето не беше свалено, а леко поместено и трябваше да се оглежда отблизо за следа от връх, в един случай го отчитахме за попадение, а в друг не...да твърде субективно е...за напред ще се отчитат само свалени картончета/идеята за тази дисциплина е моя, но не ми хрумна, че може да се стигне до подобна неяснота/
2. предложението ми всеки да си записва сам точките е само за облекчаване работата на съдията, при 60 изстрела и 10 участника стават 600, които трябва да бъдат проследени от съдията, твърде натоварващо, практика е състезателите сами да си пишат попаденията/не навсякъде, разбира се/ участвал съм в такова състезание, а там направихме по 120изстрела, не вярвам сред нас да има хора, които умишлено да си пишат повече точки!!!...съдийството, така или иначе не може да отпадне, трябва да се направи точен инструктаж, да се следи за правилно изпълнение на стрелбата от всяка позиция, да се изчисли точковия баланс и крайно класиране и пр.
3. определено смятам, че този турнир трябва да придобива все по състезателен и спортен, като цяло вид...мислех да предложа от 30 направо да скочим на 90 изстрела, но нека не се изсилваме чак толкова, да се пробваме на 60...въпроса, наистина, е дали да направим два манша с досегашните дисциплини или да ги увеличим двойно?

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #8 -: Септември 16, 2016, 10:13:12 pm »
Винаги се кефя на ентусиазма, с който се подхваща дадена тема. Особено от заинтересованите.

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: Септември 18, 2016, 10:19:10 pm »
не знам дали ще успея да дойда на турнира но от опит знам че недоволни винаги има най добрия вариант е двама от състезателите да засичат резултатите като се сменят след всеки състезател.например двамата предпоследни засичат резултата на първия.първия и последния засичат резултата на втория и така нататък.така хем ще е безпристрастно хем ще е по леко за всички и ще е по интересно.всеки като се включи да помага с нещо ще има и по голяма заинтересованост.така мисля аз.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #10 -: Септември 19, 2016, 08:30:00 pm »
Право в десятката, Ванка! Нещо такова обмисляме и ние! Дано да успееш да дойдеш!

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: Септември 19, 2016, 09:11:37 pm »
Благодаря ще се радвам да се видим.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #12 -: Септември 26, 2016, 10:02:47 pm »
Тъ, значи, въпреки явната незаинтересованост на участниците в турнира ''МОЯТ ЛЪК'' , които са и потребители на форума, сме длъжни да обявим промените във формата на състезанието!!!
1. всички участници ще преминават колективно от дисциплина на дисциплина, а не както до сега всеки стрелец да минава самостоятелно по цялото трасе, в някои от дисциплините предвиждаме и едновременна стрелба поне на двама състезатели
2. дисциплините влизащи в турнира остават същите, като на тазгодишния пролетен турнир,  единствената промяна е в дисциплината ''стрелбата за време''/1мин./, където МИНИМАЛНИЯ БРОЙ ИЗСТРЕЛА СТАВА-7, и състезателя няма да бъде в течение, колко секунди са минали или колко му остават от неговата минута, той ще чуе само старт и стоп
3. всеки участник ще отбелязва попаденията на един от другите участници, това ще се определи от тегления жребий и ще ви го обясним на място

ДАТАТА ОСТАВА 01.10/СЪБОТА/ аз ще съм от петък на мястото

МОЛЯ ВСИЧКИ, КОИТО СМЯТАТ ДА СЕ ВКЛЮЧАТ ДА ЗАЯВЯТ УЧАСТИЕ ОФИЦИАЛНО ТУК
        /писнало ми е да звъня на всички по телефона за потвърждение, знам, че има хора, които с нетърпение чакат турнира и не разбирам, защо дума не обелват, хуй ли държат в ръцете си та немогат да пишат/

НАЧАЛОТО НА СЪСТЕЗАНИЕТО Е 11,00 ЧАСА, МОЛЯ ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ ДА СА НА ТЕРЕНА НЕ ПО-КЪСНО ОТ 10,30
« Последна редакция: Септември 27, 2016, 01:59:30 pm от bravewolf »

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #13 -: Септември 27, 2016, 11:03:11 pm »
ако не ми мине циганин път - в петък, вероятно късен следобед ще кацнем. ми кво - тъкмо първи и втори ще си станем....

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #14 -: Септември 28, 2016, 09:58:57 pm »
и аз така съм го намислил дано не изскочи нещо в последния момент