Автор Тема: Кантарче (Bow Scale)  (Прочетена 1884 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен archy

• Newbie
  • *
  • Публикации: 18
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
Кантарче (Bow Scale)
« -: Април 06, 2016, 09:37:02 pm »
Ако някой проявява интерес  в Lidl има за цена от 9.99 лв. електронно кантарче за измерване на багаж до 50 kg. От доста години ползвам подобно, и мисля че за тази цена няма как да си го доставите.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: Кантарче (Bow Scale)
« Отговор #1 -: Април 07, 2016, 09:25:30 am »
Специално ходих тази сутрин да го видя, много му е странна формата, но става перфектно за измерване силата на опън от ръка. Не разбрах само дали запазва измереното, защото дисплея ще се падне отзад и е малко трудно да се види докато опъваш. Категорично не става за измерване с въже на стена, дисплея е много малък и трябва да се мисли доста извратено захващане.
http://olx.bg/ads/q-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%87%D0%B5-%D0%B4%D0%BE-50%D0%BA%D0%B3/?search%5Bdescription%5D=1
Това е доста подходящо за стенно измерване, предполагам, че ги има и на други места... Кантарчето на Илияна е най-доброто което съм виждал, за съжаление нямам как да го покажа.
Благодаря все пак!

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #2 -: Април 07, 2016, 11:56:07 am »
Тия за ръчния багаж мисля, че пазят теглото. Поне тези, които съм разглеждал. Единствено за претегляне на силата при реален опън може да имат някакво приложение.

Като показаното от primitive кантарче съм взел за тилеринг дървото, което си правих скоро. С подсветка е, и с режими за най-използваните от лъкоправците мерки.

Имам само едно съмнение при него: макар измерващата джаджа (не знам принципа) реално да е разчетена за такива натоварвания, не знам дали е така и за самата кука и запоеното звено, което я държи за пръчката? Нещо ми се струва, че може да се окаже слабо място, поне като знам как изглеждат разни шегели, карабинери и куки, разчетени на подобни натоварвания! Времето ще покаже! :)
« Последна редакция: Април 07, 2016, 12:00:58 pm от xenos »

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 07, 2016, 05:09:36 pm »
Точно това последното кантарче ползвам от няколко години, така и не се наканих да си взема истинско и все ми се досвидяват парите.
Кантарчето е много добро и мери точно, често го проверявам с тежести за дъмпели. Дръжката му е относително удобна за опън с три пръста, има памет и след отпускане може да се види резултата.

Мисля че най силният лък който съм мерил с него е около 90либри.

По спомени го взех за малко над десетина лв. с доставката.

Неактивен archy

• Newbie
  • *
  • Публикации: 18
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #4 -: Април 08, 2016, 04:33:05 pm »
Кантарчето, което използвам, запаметява резултата изписан на дисплея след задържане 4-5 секунди в натоварено положение.
Има възможност за смяна на измервателните единици-kg. или lb., но това е понеже е закупувано от Щатите за около 35- 40 долара.
Може би за това предлаганото от Lidl ми се видя на разумна цена и реших да го споделя с Вас.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 08, 2016, 05:41:44 pm »
Благодаря все пак, наистина и то има двете мерни единици, всъщност китайците произвеждат всичко вече точно така.