Автор Тема: Летен турнир в Бургас?  (Прочетена 4935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 174
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
Летен турнир в Бургас?
« -: Ноември 23, 2015, 06:35:31 am »
Привет банда,

последните няколко турнира ги пропускам поради най-разнообразни причини... :)
Все се каня да ви поканя на гости в Бургас или нещо подобно, но не знам дали на вас ви се бие пътя.
Приемете тази тема като проучване. Ако ви се струва ОК идеята, от проучване ще премина към действие.

Вариант 1. - Публичност
1. Смятам да се ангажирам да говоря с общинската администрация и да намерим по-видно място лятото. Тук, ще има хора от цялата страна и можем освен турнир за собственият си кеф, да го направим и демонстрация. Хората които правят лъкове, ще могат да покажат работата си.
2. Ще популяризираме хобито и форума.
3. Ще сме близо до морето, ако получим разрешение да проведем състезанията в морската градина. А там има капанчета, бира, цаца и пържени картофи...

Вариант 2. - Минимализъм
1. Може да намеря някое тихо местенце извън града, където да се съберем неформално да си проведем състезанието
2. Ще се съберем на по бира и скара и пак няма да ни е далече морето, а може и на някой по-малко комерсиален плаж
3. Ако изберем Август обикновено има 1-2 седмици в които не вали ни грам дъжд.

Не пречи да почнем с минимализма и ако се получи добре в по-затворен кръг, да работим за развиване на идеята.
Чакам всякакви коментари.

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 125
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
Re: Летен турнир в Бургас?
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2015, 08:31:34 pm »
Идеята за летен турнир е супер, според мен. Даже и Юли месец звучи добре.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2015, 08:34:50 pm »
Определено съм на мнение, че такива мероприятия трябва да се правят, по честичко!
Всъщност, до сега сме осъществили три турнира ''МОЯТ ЛЪК'', четвъртия се провали, по една или друга причина.
Нелъкоправещите участници в състезанието, често ме питат защо не го правим по- често.

Моя въпрос е как виждаш ''ЛЕТЕН ТУРНИР- БУРГАС'', като част от досегашния турнир или нещо друго?

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2015, 08:39:21 pm »
:) Ще се радвам да домакинствам!
Имам тристаен апартамент, но нямам мебели. Ще измисля легла за спешъл гости.

Сега остава да решим - ще формализираме ли събитието или ще пробваме първото лято да е между нас си и да свикнем на идеята, за море и лъкове? :)

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2015, 09:37:54 pm »
също съм "за". няма да мога единствено ако се застъпи с отпускарската ми почивка.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен bgpanev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2015, 10:20:24 pm »
Мечо Пух го е казал много хубаво.Даже е хубаво да е няколко дни.Освен турнира може да организираме работна среща с показно от майсторите, ама това не от първото лято.

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2015, 10:47:03 pm »
идеята е добра харесва ми

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2015, 11:51:09 pm »
Подкрепям иниацитивата ти, Борка! Но пак питам: предлагаш допълване и разширяване на досегашния турнир или нещо друго и различно? Ако е първото, това означава ли че:
- ще се ползва досегашния, наличен инвентар, не, че е много, но си трябва бус, на последните два турнира оперираме с бюджет 50-60лв., които ще стигнат да го придвижим от Пловдив до Чирпан!
- ще се ползват същите правила, създадени от досегашните организатори-аз, Цветам Георгиев и Динко Динев, които  е коректно и нужно да присъстват и ръководят  мероприятието!
 Не ме разбирайте погрешно, не се правя на важен, но организирането и на такова малко и до голяма степен инпровизирано състезание не е съвсем лесно! Трябва да се помисли и да се набавят доста неща, които, обикновено остават незабелязани от участниците.
Извинявам се, че бъркам надълбоко още от сега, но, смятам, че е важно да се уточни: правим същото, както до сега, но в Бургас, или нещо различно с нова база!

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #8 -: Ноември 25, 2015, 08:20:22 am »
Традиции трябва да се създават и да се пазят :)
Предлагам да е същото каквото и както сме правили до момента.
Аз не съм добър организатор, но съм напълно на разположение за помощ от всякакво естество като домакин.

Напълно съм наясно, че ще има много неща за правене и понеже съм направил предложението. Готов съм да помагам с каквото мога.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #9 -: Ноември 25, 2015, 09:11:32 pm »
Днес, обсъдихме предложението с Цецо и Динко! Единодушно сме на мнение, че изградената, в началото на миналата година, база и правилник на пролетния и есенния турнир ''МОЯТ ЛЪК'', провеждан в Пловдив, ще се ползват само за същия!
Всяка друга инициатива за обогатяване и допълване на ''турнирния живот'' на форума, би следвало да се заеме  със създаване на собствена база!
Не ме разбирайте погрешно, не става въпрос за делене! Просто, предпочитаме да  ръководим сами това, което създадохме, а организирането на още един турнир и то на друго място ще ни дойде в повече!
Като се замисля, създаването на нов турнир с различен облик е  идея, която ще внесе разнообразие и ще зарадва всички любители на традиционни лъкове. С удоволствие бих се включил в такова мероприятие, но като участник!

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #10 -: Декември 03, 2015, 06:22:22 am »
:) Моята идея беше не да променям някаква традиция, а просто да увеличим заедно местата и времето в което се провежда форумният турнир с още едно.

Тук в Бургас не сме много хората които се интересуват от лъкове и честно казано - никога не сме се събирали и ще ми е трудно напълно сам да организирам мероприятието. (Не се отказвам, просто не разбирам защо на поканата ми се гледа като на нещо отделно и чуждо).

Ако отказът да ползваме същият "формат" на провеждане на състезание е продиктуван от някакъв скептицизъм към мен конкретно... на мен ще ми е кеф друг да се нагърби и аз да дойда само като участник :) Не го правя за чест и слава, а защото на мен ми е невъзможно да дойда на форумните събирания далеч от Бургас и защото смятам, че ще е готино за всички да съчетаят лятото лъковете и морето.

Ако проблемът е чисто логистичен, може да опитаме да намерим някакво решение. Но към момента виждам някаква странна абдикация... :)

Признавам си - сам не бих се хванал да правя каквото и да е. Така че - търси се втори готов да удари едно рамо.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #11 -: Декември 03, 2015, 07:03:27 pm »
Борка, наистина, нямаме възможност да организираме повече от два турнира, особено на друго място/ в случая на 250км./. Нито време, нито достатъчно средства! Пак повтарям, организирането и на такова малко състезание изисква известни усилия! Често са ме питали/и това го казах по горе/, защо само две на година, на всички отговарям по същия начин!
Напълно подкрепям варианта, а той е единствения, за втори екип, който да отговаря за организацията на лятното издание на турнира ''МОЯТ ЛЪК''-гр. Бургас!

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #12 -: Декември 03, 2015, 09:03:39 pm »
Освен всичко останало, не случайно решихме да е в Пловдив - относително в средата на България, за да е удобно на повечето да се доберат до там с еднакви усилия!

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #13 -: Декември 03, 2015, 09:59:06 pm »
:) Тогава за да не оставаме с големи очаквания - сам се приземявам и ви каня на една форумна среща, макар и без турнир...
И от там насетне може да помислим за по-следващата година.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #14 -: Декември 03, 2015, 11:54:16 pm »
Благодаря, но по-добра форумна среща от тази на турнирите.... там се събират май най-много хора от форума