Автор Тема: Поредица Terra Incognita  (Прочетена 2052 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Sr. Member
  • Публикации: 254
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
Поредица Terra Incognita
« -: Август 10, 2015, 09:24:36 am »
Тази сутрин съвсем случайно хванах по телевизията някаква стара серия от поредицата "Terra Incognita" (Непозната земя) с реж. Атанас Димитров.

В нея се разказваше за ските и лъковете в Скандинавия?!?...  ::)

Един, който правеше лъкове (човек на средна възраст, с мустаци), направи опит за реплика на древни скандинавски ски. И беседваше за старите лъкове, намерени в Скандинавия (споменаха и Холмегард, но всъщност май имаха предвид Молегабет 8) ) с един младеж, черничък един, който му разправяше какви са археологическите находки по онези земи...  ::)

Някаква идея кои са тези хора? Някой да е гледал това?...
« Последна редакция: Август 10, 2015, 09:30:14 am от Black Wolf »

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Sr. Member
    • Профил
Re: Поредица Terra Incognita
« Отговор #1 -: Август 10, 2015, 09:41:31 am »
Впрочем, ето ги въпросните хора, в друг епизод на "Непозната земя" за "лък от VI в.".
http://bnt.bg/predavanyia/nepoznata-zemya/starinen-la-k-ot-vi-ti-vek

Изгледайте го, има някои забавни неща...

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #2 -: Август 10, 2015, 10:04:44 am »
Да, засякох този епизод преди доста време... и на мен ми беше интересно кои са. То брат ми ме извика да го гледам, и вика "Сигурно ги знаеш тия...". - "Тц, не съм ги виждал..." :)

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #3 -: Август 10, 2015, 12:45:11 pm »
Дааа, не го бях гледал и аз. Като "професионално" изкривен засякох доволно количество неточности, но иначе разказа вървеше гладко за широката публика. Жоро Вълевски естествено отдавна го познавам, а другите хора предполагам са освен архелози, то поне реставратори или нещо сателитно.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 10, 2015, 02:00:27 pm »
Да, видях, че им изписват имената (не бях забелязал). Това ли беше Жоро Вълевски? Аз съм го виждал този човек преди години, но не го познах на екрана... ::)
Аз тази серия я превъртях набързо, видях, че нещо говорят за лъка на Йоци, ама нямах време да го изгледам цялото.

Момчето се казва Камен Бояджиев, археолог. От серията тази сутрин по ТВ видях, че има информация за находките на останки от лъкове и стрели и в чужбина, което не е много характерно за българските археолози. 8)

Типът с брадата и косата е режисьора на поредицата Ат. Димитров.

Явно в тази поредица "Непозната земя" има серии, в които се говори за лъкове.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #5 -: Август 19, 2015, 11:14:41 pm »
Извън темата е, но ще поплюя! Става дума за режисьора на"Непозната Земя" Наско Димитров-типчето с брадата и косата. През 2006 му правих част от реквизита за играрно-докуменалния сериал " Предисторията- богове и поклонници". Над 100 предмета, включително и 4 селфа. Мил, благ и отзивчив до момента в, който му повярваш и подходиш с доверие и ти удря секирата, моята беше четири цифрена! Така де, ако някой ден ви потърси, за да му направите нещо,внимавайте как се договаряте, щото бръсне яко и на сухо, първо взимайте после давайте! Не им прави чест, бачкат от години, печелят награди и пак си лъжат и  ич не им пука!

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #6 -: Август 20, 2015, 06:53:58 pm »
Има си нужда, особено ако могат да се предпазят и другите от грешки! Такива "хорица" значи - пфу.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 22, 2015, 10:00:47 am »
офертата, която беше за ония дето ти обърка ел инсталацията важи и тук.
« Последна редакция: Август 22, 2015, 10:06:44 am от nameless »
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz