Автор Тема: египетски композитен лък  (Прочетена 11920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
Re: египетски композитен лък
« Отговор #45 -: Февруари 07, 2017, 10:19:16 pm »
И двамата съ бръкате, АМОН и РА произлиза от великолепната дет-метъл група AMON AMARTH :P

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #46 -: Февруари 14, 2017, 10:26:12 pm »
На втори слой!
 За 17-18 дена работа, тва със сухожилията ми е най- голяма досада >:(
Динко, това за 30% от общата маса, с лепилото или без лепилото е?
Преди първия слой тежеше 129-130гр., сложих му 10,5гр, сух., но стана 145гр., значи 5-6гр лепило!
На втория слой му сложих 16гр. сухожилия, за лепилото ще разбера, след като изсъхне.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #47 -: Февруари 15, 2017, 06:04:23 am »
общо. 10 гр. жили и 5 гр лепило е добре като за първи опит, тоест лепилото ти е малко над 50 %. най доброто съотношение според бай адам е около 40%, но на тези малки количества с който работиш си се справил много добре. може да е случайно де ;D
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2017, 07:51:34 pm »
Естествено, че е случайно! То и няма друг начин, докато не се научиш, колко да стискаш пръстите при изцеждане на снопчетата! При правилна конценцентрация на лепилото, разбира се! Аз правих 30% разтвор, но допълнитекно го разреждах в последствие, стори ми се гъсто, явно изпарява по време на топене. Чисто, като усещане при първия слой ползвах по рядко лепило в сравнение с втория, въпреки, че ползвах една и съща концентрация, но явно с различно допълнително разреждане. Ще си покаже другата седмица, като го премеря!

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #49 -: Февруари 15, 2017, 10:30:33 pm »
 и в изцеждането му е майката, но не прекалявай  ;)
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #50 -: Февруари 15, 2017, 10:41:32 pm »
Сега зацепих, че втория слой го сложих на 14 февруари...вместо да ''изтумба'' някоя убавица/ в краен случай жена ми/ и да се наливам цял ден с вино, аз лепих сухожилия!!!!!...одъртявам ей

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #51 -: Февруари 17, 2017, 07:52:18 pm »
Днес му сложих още 5гр. по страничните ръбове.
След 72 часа едва ли е изпарил напълно, но остатъчната влага , вероятно, е пренебрежимо малка! Та го премерих и равносметката е следната:171,77гр. минус 145гр. преди втория слой, значи 26,77гр. нов лепилно-сухожилен слой, от него 16гр. сух., значи 10,77гр. лепило, това са 40,2%!!!
Това е добрата новина, лошата е, че като новобранец най- вероятно не разпределям равномерно лепилото!
Динко, ако се сещаш ти казах, че по прозрачно-кехлибарената повърхност има тук-там малки, белезникаво-матови петънца, които се чудих дали не са балончета въздух, мисля че са по-постни, бедни на лепило участъци!

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #52 -: Февруари 17, 2017, 08:04:28 pm »
полепи още малко повечко сухожилия и ще свикнеш да различаваш постните места от балончетата с въздух

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #53 -: Февруари 17, 2017, 08:16:35 pm »
цецо ме изпревари, но да дам и моите пет стинки. не ми се искаше да е баш в петък вечер, ама са си чисти балончета въздух. по моему веднъж се залавя въздух при честото разбъркване на лепилото. можеш да го видиш по ръбовете на пот-а като ситна пяна. втори път е възможно залавянето точно при прекалено изцеждане на снопчетата, тъй че по горе като ти писах да не прекаляваш бях сериозен. ако е много лепилото слоя може да се нацепи при съхненето. като направиш на една династия фараони лъковете, ще ти е по лесно. ;D

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #54 -: Февруари 17, 2017, 08:22:10 pm »
Да ви дари Ра със здраве и дълъг живот!

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #55 -: Февруари 18, 2017, 12:11:42 am »
ето и едно мое осиране, за да ти олекне на душичката. има  си всичко, и мехури и пукнатини. лепено с рядко лепило посред лято. беше втори слой, и едва го изчаках да поизсъхне, за да мога да го изстържа ;)
спомням си дойно от другия форум беше писал как веднъж хем лепил сухожилия, хем имал гости. то по тези "празници" ако и при теб е било така, имаш извинение
« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 12:13:43 am от nameless »

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #56 -: Февруари 18, 2017, 09:45:05 am »
Даа, това разкъсване на сухожилията е точен признак на рядко лепило или пък недостатъчно лепило, ама как си успял и толкова балони да натрупаш отдолу... не че и при мен няма ама това си е бая.

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #57 -: Февруари 18, 2017, 07:31:53 pm »
лека завист ли усетих??

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #58 -: Февруари 18, 2017, 07:48:52 pm »
Ралев, правилно си усетил, че следвам стриктно великия варненски учител! Гости нямах, но бях сложил да готвя чорбаджийска пеканица, докато лепя сухожилия/ не се шегувам/. И между снопчетата ходех да я разбърквам!!! И се получи много добре, манджата де ;D

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #59 -: Февруари 18, 2017, 09:56:41 pm »
Е как да не бе, и двете едновременно не съм успявал! Ма то никога не е късно де.