Автор Тема: 3D турнир  (Прочетена 8778 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
3D турнир
« -: Май 14, 2015, 10:18:06 pm »
Може да сте прочели във фейсбук, получихме покана за участие в 3D състезание от BFAA/българска асоциация по приложна стрелба/. Турнира ще се проведе на 20-21юни, пак около Пловдив/мястото все още не е уточнено, но ще е на 20-50км. около Пловдив :), така ми казаха/. Ако има желаещи, може да се сформира група. Помислете си!

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
Re: 3D турнир
« Отговор #1 -: Май 14, 2015, 11:15:07 pm »
А какво представлява този 3Д турнир

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 14, 2015, 11:29:32 pm »
Аха- намерих го мишени във формата на животни но техните лъкове са мааалко по-така

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 14, 2015, 11:30:34 pm »
аз нещо не го видях предложението, но там според мен с дивайсите шанса е..... все пак който се чувства уверен ----
« Последна редакция: Май 14, 2015, 11:32:44 pm от primitive »

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 14, 2015, 11:58:34 pm »
Не бе, хора! Имат си отделни категории. Естествено, че не може да се съпоставят къмпаунд с традиционен лък! На тези състезания участвали само 9 човека, от които 4 се пускали и в категория традиционен лък. Животните се разполагали в гората и се минава по трасе, с позиции за стрелба. Имаш право на един изстрел. Дистанциите са от 6 до 40м. Всичко се прави по международни правила/IFAA/. Някои от тях, ежегодишно, участват в европейски състезания и, май, им чупят главите. Добри са! Стори ми се интересно. Правилата им може да видите тук http://www.bfaa-archery.org/bg/
« Последна редакция: Май 15, 2015, 02:37:26 pm от Black Wolf »

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Sr. Member
  • Публикации: 254
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #5 -: Май 15, 2015, 02:42:21 pm »
Композитните лъкове НЕ може да са лепени с естествени лепила...

http://www.bfaa-archery.org/bg/?page_id=50

Въобще това е някаква много объркана концепция...

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147
  • Arrows: +2/-0
    • Профил
« Отговор #6 -: Май 15, 2015, 07:21:12 pm »
"- Лъкът се прави от дърво или материали, използвани в периода на историческата му употреба. Модерни материали като въглеродни или стъклени нишки и епоксидна смола не могат да бъдат използвани. Използването на исторически лепила като туткал и смола не се разрешават и за раменете се използват само съвременни лепила.
- Стандартният материал за тетивата е полиестер. Историческите материали (например лен или сухожилия), както и съвременните материали за тетива (например кевлар) не могат да бъдат използвани."

Тези хора си противоречат още в правилата за турнира!

Неактивен neven

• Full Member
    • Профил
« Отговор #7 -: Май 15, 2015, 07:26:17 pm »
Но ето това направи ми строши черепа!
"- Отговорност на стрелеца е да се увери, че цялото оборудване, използвано в турнира, е исторически коректно. Стрелецът трябва да даде документално доказателство за съответствието на оборудването, ако то му бъде поискано от техническия контрол на състезанието."
В работилницата, в един от ъглите съм си направил машина на времето! Мисля да отскоча назад във времето и да помоля Кан Кубрат да удари едно клеймо на лъка ми и ако може нещо като документ, че да съм минал на годишен технически преглед...

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 125
    • Профил
« Отговор #8 -: Май 15, 2015, 07:41:54 pm »
Нещо са се объркали хората, или се застраховат да не стане сакатлък с някой навлажнен лък :).
Невен, с Кан Кубрат можеш се разбра, ама аз с корейците....

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #9 -: Май 15, 2015, 09:59:32 pm »
И на мен ми звучат смешничко, тези правила. Но и аз смятам, че са такива, точно за избягване на инциденти. Сещате се, че много хора се опитват да правят лъкове, но едва ли всички са надеждни. При чупене на лък или късане на тетива, може да се случи всичко.
То по тази логика, много от нас не би трябвало да бъдат допуснати на този турнир. Аз нямам сухожилни лъкове, но тетивите ми са от лен, така че, май, съм аут ;D

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #10 -: Май 15, 2015, 10:38:24 pm »
Ужас-да си стрелят самички а ние да се съберем по живо по здраво отново както е казано -на есен със песен

Неактивен neven

• Full Member
    • Профил
« Отговор #11 -: Май 16, 2015, 09:30:48 am »
За това, в подобни случаи всеки, който участва със самоделен лък е редно да подпише декларация, че носи отговорност за собственото си творение. И в такъв случай никакви документални доказателства не са необходими.
За мен е ясно едно. От години асоциацията на ловците с лък в България се опитва да прокара член в закона за лова, за да могат да ловуват. И в предварителните текстове ясно е посочено, че могат да се ползват само сертифицирани устройства. Т.е. всички ние, които се опитваме или правимм лъкове от естествени материали сме вън от играта. Това е положението. И естествено, това е продиктувано не само от правилата за безопасност, но така също и от чисто комерсиалните подбуди на хората, които имат интерес поправката в закона да мине, за да могат да си въртят търговията.
« Последна редакция: Май 16, 2015, 11:32:39 pm от neven »

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #12 -: Май 16, 2015, 11:21:19 pm »
Логично и твърде обичайни за нашите географски ширини и не само...Но...
Човека, който ни покани, влиза във форума и е прочел, скептично-песимистичните ни съждения! Днес сутринта ми се обади по телефона и ме увери, че тези правила няма да бъдат приложени на техния турнир!!!! Всеки може да се присъедини с какъвто лък има/традиционен, все пак/, и никой няма да му търси сметка и да прави проблем, с какви лепила, от какво ти е тетивата и пр. Единственото изискване е за върховете на стрелите- задължително тренировъчен тип и добре залепени/ това, като правило и ние го имаме за нашето състезание/. 3D- мишените са скъпички и хората си ги пазят. Така, че всеки, който иска да стреля по такива мишени може да се включи, без никакви притеснения! Аз ще отида, най-вероятно,но ще съм сигурен, като наближи датата.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Sr. Member
  • Публикации: 254
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #13 -: Май 17, 2015, 07:41:15 pm »
Като са добре затъпени как се отчитат попаденията?

Всъщност... абе разбирате, че само точното попадение нищо не решава, особено при стрелба по "обемна цел". Можеш да уцелиш точното място, но стрелата може само да драсне обекта, което при практическо използване на лъка ни върши никаква работа. Виж, ако мишените са от балистичен гел и се гледа не само къде е попадението, но и каква е дълбочината на провикване - друга работа. 8) :P 8)

Това така, в кръга на шегата...  ;D

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #14 -: Май 21, 2015, 09:42:35 pm »
Състезанието ще се проведе край с.Кормянско/ до Севлиево-Ванка извади късмет/.
Програма:
        -20.06- стандартен рунд животни 2D/3D, с 2 стрели по 28 мишени
        -21.06-ловен рунд животни 2D/3D, с 1 стрела по 28 мишени
        - такса участие 25лв.
Предвидено е спане в малко хотелче-35лв. със закуска и вечеря. Може да се спи и на палатка в гората/безплатно  ;)/
Всеки участник трябва да се запише до 18.06 в сайта на BFAA/ проста бланка, която се попълва лесно/, трябва да се отбележи и категорията, в която ще участвате/ в сайта се описани подробно/, ако имате затруднения ми пишете на лични или по телефона!