Автор Тема: От какви дървета?  (Прочетена 15627 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Petio

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
Re: От какви дървета?
« Отговор #15 -: Януари 05, 2014, 07:22:08 pm »
Neven Много бих искал да се видим , но от 6 години не живея в София . Проблема е там че сам от Смолян и смятам лятото като ида в село Момчиловци смятам да отсека някое широколистно дърво проблема е че сам най-големия лаик и освен трион и маса с уред за изкривяване на арматури и тесла маи други инструменти нямам ..  а страшно много исках да си направя един лък около 50-60 либри

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147
  • Arrows: +2/-0
    • Профил
« Отговор #16 -: Януари 05, 2014, 08:05:09 pm »
Акациите бяха три много хубави, чисти и прави ствола. Ходих на лов навремето в едно ловешко село, та там веднъж по коледно време попаднах на сеч и помолих за една акация. Е, хората бяха доста любезни и ме снабдиха с три парчета ~20 см диаметър и по ~180 дм.

Неактивен bosh220v

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2014, 04:45:57 pm »
Привет!
Изчетох разнообразни мнения за материалите. Беше много информативно.
Сега с риск за малко Офтопик ще попитам:
Някой има ли съвет как да се сдобия с желан материал, без това да е в разрез със закона и в ущърб на природата, и същевременно без финансови средства (предпочитам да не закупувам готови материали, а сам да избера и отрежа дървото)?

Неактивен }|{opukc

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
  • Arrows: +1/-0
  • Patience my friend !!!
    • Профил
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2014, 07:17:08 pm »
Привет!
Изчетох разнообразни мнения за материалите. Беше много информативно.
Сега с риск за малко Офтопик ще попитам:
Някой има ли съвет как да се сдобия с желан материал, без това да е в разрез със закона и в ущърб на природата, и същевременно без финансови средства (предпочитам да не закупувам готови материали, а сам да избера и отрежа дървото)?

И душата в рая...
Не се притеснявам от психическите си отклонения, даже си ги харесвам!

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2014, 07:29:56 pm »
Един от тези варианти, доволно рядък естествено е да откриеш хора, които имат градина, нуждаеща се от почистване от дървета.... Даже в рамките на града има доста много такива запуснати места и ако успееш да говориш с точните хора може да излезеш с късмет. Аз поне съм се ползвал от този вид.

Неактивен warran

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Правя лъкове за удоволствие и стрелям с тях :-)
    • Профил
« Отговор #20 -: Април 06, 2014, 05:08:25 pm »
Здравейте,

Направил съм около 20-тина лъка досега, само с трион, брадва, нож и шкурка. И от време на време пила за дърво. От различните видове дървета, които изпробвах с най-добри впечатления съм от дряна, като изключително здраво, жилаво и надеждно дърво. Акацията е добра, също така. Леската за мен не става за лък - напук на общоприетото мнение. Слаба е, чупи се много неприятно. Също така и ясена не го харесвам твърде много, въпреки че е пластичен, не е много здрав.   Аз съм самоук и мога смело да кажа, че след дряна най-доброто дърво е ... белият дъб. Категорично много добро дърво е, страхотни лъкове стават от него. Имам налични лъкове, направил съм на 10-на човека, всички са доволни. Който иска да пробва моите лъкове, нека да се свърже с мен чрез този форум. Правя си и стрелите сам, и съм доста доволен. Имам и закупени дървени и от фибростъкло, но летят нещо със задницата напред...:-)
warran

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #21 -: Април 06, 2014, 06:35:10 pm »
Радвам се, че има още ентусиасти и то самоуки. Моля направи си една нова тема и покажи твоите лъкове и стрели, мисля че на всички ще е интересно.