Автор Тема: 2в1 - tillering tree и пейка за тепелици  (Прочетена 2220 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
2в1 - tillering tree и пейка за тепелици
« -: Февруари 08, 2015, 10:49:40 pm »
това са чарковете на последната ми приумица. остава само да ги сглобя тия дни, и да напиша какъв ми е замисъла за работа.

"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: 2в1 - tillering tree и пейка за тепелици
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2015, 11:28:01 pm »
все още ми е мътно

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2015, 08:26:51 am »
Мен пък ми се очертава. Може би защото имам едно такова вкъщи, дето ме чака да го направя? :(

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2015, 06:43:35 pm »
това е макарата. като се свали на нейното място се монтира пейката

лък с тепелик преди и след привързването

и цялостен изглед

не че е някакъв връх на техническата мисъл, но съм се постарал да реша няколко дразнещи ситуации, които винаги са ме карали да се чуствам некомфортно.
1. здраво прикрепяне на тепелика + лъкът, без риск от пързаляне и повдигане на задния край при навждането
2. ниска равнина на работа с възможност да се стои не отстрани, а зад лъка, и по добър контрол при навеждането.
3. повдигната предна част на тепелика за безпроблемно и лесно привързване.
4. възможност за регулиране височината на предната част на пейката според необходимостта колкото е нужно да се наведе лъкът, и евентуално фиксиране с чатал, коляно, или дори настъпване преди обвързването.
всички тези неща не успях да ги превъзмогна досега поне не и в пълнота. сега вярвам че се получи.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2015, 07:18:06 pm »
Да бе да, не е чудо на мисълта, но всеки тук би трябвало да знае какво коства да осъществиш някоя своя идея па макар и да ти се струва доволно проста. Виждам доста операции по сгодията ти, които са сложни за изпълнение. Като поработиш с това, може и да види, че има и доста по-добро решение - това все пак е нещо което те учи постоянно. Браво!

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2015, 10:20:06 am »
Винаги съм ти се радвал на перфекционизма дори и в най стандартни и обикновенни неща. Моите тепелици са най обикновенни изрезки прави отдолу, дефакто трупче изрязано отгоре като дъга, захващам го здраво за менгемето и си напъвам върху него. А тилера ми е една дъска от пале с навити дебели винтове вместо запречки за тетивата. :D