Автор Тема: Малко нови стрели с част от процеса  (Прочетена 8035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Re: Малко нови стрели с част от процеса
« Отговор #15 -: Май 06, 2014, 12:52:14 pm »
...с които смятам да ви разбия зелките на състезанието ;D

Добре, че си контузих рамото.  :P

Primitive, а на тия бамбуковите вложки за форшафт и нок прави ли?

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #16 -: Май 06, 2014, 01:57:26 pm »
Правих, то без тях не става - купих бамбукови шишове и ги гласих по размер, после напъхвам навътре, колкото влезе, вадя го и го лепя с туткал. Трябва да се внимава обаче да не се пукне стрелата от прекалена дебелина на вложката - две се пукнаха, та ги връзвах със сухожилия и пак.... После режа вложката и процедурата нататък е същата като при обикновените /дървените/. Странното е, че очаквах да са доста по-леки, но докарват тежестта на лесковите, че на места и отгоре.

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #17 -: Юли 08, 2014, 08:34:49 am »
И колко средно е тази тежест за готовата стрела? И при каква дължина, диаметър и връх? Защото аз експериментирам сега да си направя образци на стрели от различни материали, като се стремя възможно най-много да отговарят на стандарта 10 грейна на паунд и спайн -5 либри (защото дръжката е традиционна). Изкарах 420-30 грейнови стрели от дрян със спайн 33-36 либри, което доста добре пасва за 40 либров традиционен плосък или дълъг лък. Докарах и две такива лескови, естествено с малко по-голям диаметър. Целта ми обаче беше да направя стрели за 30 либров лък, които пак да са в стандарта, което ще рече да тежат около 300 грейна, и да имат спайн около 25 либри. Единствено леската май ще свърши работа, но ме е страх при диаметър под 8 мм че май ще стане доста чуплива. :(

П.П. Всъщност храня надежди към арундото, но още не съм събрал тазгодишната реколта, а и тя съхне сравнително бавничко, така че преди нова година - едва ли. :(
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 08:38:08 am от xenos »

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #18 -: Септември 24, 2014, 12:45:23 pm »
Primitive, премери ли ги на спайн тестера тия последните бамбукови стрели? Интересува как долу-горе им върви спайна с диаметъра, че в края на седмицата вероятно ще имам обикаляне по строй-маркетите из Варна, и може да ми попаднат бамбукови пръчки. Да знам какви да подбирам.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #19 -: Септември 26, 2014, 06:51:46 pm »
Ами всъщност те си бяха така отделени от Марк, който ми ги подари - 30-45 доколкото помня, но ще ти кажа със сигурност като се прибера - да имам ги премерени.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #20 -: Септември 26, 2014, 09:18:18 pm »
Реално след моето измерване стрелите са от 38-48 либри на спайн като преобладават 42-46, центъра им на тежестта се получи на около 4 пръста по-напред от физическия център, като това ще направи спайна при изстрел малко по-мек. При върха са около 8мм, а при нока 6,5-7мм, като са 30инча дълги и на тежест от 432-488 грейна. Върховете са около 120-125 грейна /влкючени в общата тежест/ - общо взето си отговарят за 40-45 паундов лък.

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #21 -: Септември 27, 2014, 08:31:17 pm »
Благодаря! Успях само през Баумакс да мина. Бяха останали само няколко връзки пръчки, и с мноого голям зор успях да събера 7 от тях. Сега като ги разглеждам пак вкъщи, ще се радвам, ако поне от половината излезе нещо. Хубавото е, че ми излязоха само 90 стотинки общо. Мисля, че долу-горе съм уцелил размерите, които казваш.

Неактивен gosho

• Newbie
  • *
  • Публикации: 42
  • Arrows: +0/-1
    • Профил
« Отговор #22 -: Октомври 21, 2014, 07:39:31 pm »
"Примитив"  , да те питам : от къде се снабдяваш с толкова прави и явно подходящи бамбукови тела за стрели? Тук из магазините в Пловдив ,много пъти съм търсил / с изключение на целия този месец / ,но такива пръчки не харесах до сега.Подскажи!!!

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2014, 08:49:15 pm »
Всъщност тези са ми подарък от един приятел от Англия. От 12 останаха 11. Не са чак толкова много....като знам колко съм потрошил