Автор Тема: Турнир по традиционна стрелба с лък!  (Прочетена 29125 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Re: Турнир по традиционна стрелба с лък!
« Отговор #75 -: Май 12, 2014, 04:03:19 pm »
Ще е проблем ли да публикуваме координати (GPS, карта от ГугълМапс и т.н)?

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 125
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
« Отговор #76 -: Май 12, 2014, 06:34:28 pm »
Според мен ще е голямо улеснение.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #77 -: Май 13, 2014, 12:44:53 am »
Мястото е достъпно с автомобил. Все пак, ще караме доста неща!
GPS-координатите, да ги даде някой друг, защото на мен ще ми е трудно! Извинявам се!
Мога да ви ориентирам словестно.
Мястото се намира от западната страна на гр.Пловдив, между с.Оризари и с.Кадиево, точно на водослива на р.Въча и р.Марица!
Ако идвате от запад/от София/ по магистралата, като слезете от нея на отбивката за Пловдив има разклон, един на ляво с табела ПЛОВДИВ и един на дясно с табела ПАМПОРОВО! Хващате десния, това е околовръстното на града! След като преминете моста на Марица следете за табела гр.Пещера! Завива се на ляво по път пресичащ околовръстното чрез надлез! Това е ПЕЩЕРСКО ШОСЕ!
Ако идвате от изток, честно казано, не знам как бихте заобиколили града! Ще се поинтересувам и ще ви кажа! Макар, че това можете да си го направите и вие, с обикновена пътна карта!
Ако влезете в града, спрете и попитаите някой, как да стигнете до ПЕЩЕРСКО ШОСЕ/ то е продължение на ул.Гладстон/,чрез него се излиза от Пловдив в желаната посока! След като пресечете околовръстното/с надлеза/ ще преминете покрай черешови градини/от дясно/и малък рибарник/от ляво/! Тогава гледайте за отбивка в ДЯСНО!   

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #78 -: Май 13, 2014, 01:02:33 am »
Отбивката в ДЯСНО е с табела с.Оризари-1км. Тук следват по важните обяснения! Като влезете в селото търсете и следвайте табелите СПОРТЕН КОМПЛЕКС НА ЕВРОРЕЙСКИ КОЛЕЖ, на центъра на селото се завива на ляво! Стигнете ли до този комплекс, той е веднага след последните къщи, буквално в началото на паркинга, на дясно, започва черен път! Движейки се по него, след около 1км. е мястото на шибаното събитие!
Като стъпите на черния път звъннете/0898651210/, за да ви посрещне някой :)
Ако има неясноти, питайте!

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #79 -: Май 13, 2014, 09:33:10 am »
Да не е тук?

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #80 -: Май 13, 2014, 07:18:31 pm »
Добре се ориентираш! Точно това е мястото!
Може да прозвучи смешно, но съм длъжен да напомня на всички, които смятат да участват, че трябва да са подготвени за спане на открито с всичките му необходими вещи-палатки,сп.чували,масички,столчета,топли дрехи и пр. И разбира се храна и вода/там няма чешма/ Да не си забравите лъковете ей ;D...да не стане, като да ходиш без к...р за невеста ;D
Това е, гледайте прогнозите и стискайте палци да не вали!

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #81 -: Май 13, 2014, 08:25:16 pm »
В sеinoptik дават за събота гръмотевици към 18часа!
По този повот ми хрумна следната идея!
Организаторите отиват на мястото по раничко, редат мишените, гостите идват най-късно 12часа, от 13 до 17 провеждаме състезанието, награждаваме се и след това се връщаме в Пловдив! Познавам собственика на един приличен хостел, където можам да се подслоним за 10-12лв. със закуска! Има двор с голям навес и барбекю, където можем да си направим галавечерята! Хостела е в стария град, който не го е разглеждал може да му е интересно! Ще има някакво рицарско шествие точно тогава!
В последния момент е, съжалявам! Мислете бързо!

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #82 -: Май 13, 2014, 09:01:14 pm »
Току що говорих с шефа на хостела, даде символична цена 8лв., като за наши хора!
Мислете!

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 125
    • Профил
« Отговор #83 -: Май 14, 2014, 12:50:18 am »
Ако ще вали съм навит за хостел-а.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
    • Профил
« Отговор #84 -: Май 14, 2014, 12:55:50 am »
аз също, цената е повече от добра, макар че все пак 3 часа ми се виждат много тънко време за стрелба при условие че всеки ще стреля след приключването на предходния.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #85 -: Май 14, 2014, 09:01:23 am »
Мале, какъв дъжд се излива тука... Дано и там не е така!

Вчера се оказа, че вероятно ще съм без кола, така че сега трябва да разучавам какви влакове има за Пловдив, в какъв час ще пристигна, и евентуално как ще стигна до мястото. :( Но то това не би трябвало да касае участниците де, аз почти сигурно няма да стрелям. Снощи от келешлък реших да опъна няколко пъти 64-либровия ми лък да видя дали ми се е оправило рамото, и хоп - днес пак съм с мазила. :( Явно ще почивам по-дълго от желаното. :(
Иначе за хостела - макар времето да не ме плаши (за бушкрафтъри се бием в гърдите уж! :) ), при гръмотевична буря наистина е по-добре да не сме на дигата. Където са всички - там съм и аз! :)

П.П. Че колко участника се очаква да стрелят, че 3 часа да не стигнат?!
« Последна редакция: Май 14, 2014, 09:02:58 am от xenos »

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Sr. Member
  • Публикации: 254
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #86 -: Май 14, 2014, 09:02:57 am »
И тук вали.  8)

Прогнозата. До към 20 май дъжд, после ще се оправи за изборите, после пак дъжд.  ::)

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #87 -: Май 14, 2014, 09:39:30 am »
Аз също съм фен - цената е без коментар! Мисля, че при всички случаи ще свършим състезанието преди определеното време. Дано само прогнозата да не се промени на към лошо преди петък - в противен случай, дори и да не ни се иска ще трябва да го отложим за следващата определена дата.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #88 -: Май 14, 2014, 11:31:17 pm »
За сега прогнозата остава същата, 18 часа дъжд с гръмотевици! Добре е, че няма разногласия за хостела! От 13 до 17 са 4 часа, а не 3!
Кои са сигурните участници:1-Аз,2-Динко,3-Цецо,4-Гого/на Цецо сина му, ако дойде жена му, и тя ще стреля/,5-Данко,6-Христо/Perf/,7-Стили,8 и9 двама мой приятели от пловдивско! Ще присъстват:Стоян/XENOS/, който го боли рамото, дано се оправи до събота/що не се пробва с по лек лък, с влакове от североизтока до Пловдив-зор ще видиш/, Бобъра и Слави, които нямат с какво да стрелят/ако другите, любезно им предложат оръжията си, може и те да се включат/ и BG PANEV, който скоро не е писал и май нямаше стрели/ аз мога да му дам, ако иска да стреля/, SEA RAVEN смяташе да идва, но не е потвърдил!
Всичко на всичко десетина човека, плюс 4-5 на кантар! Под очакванията ми! :(

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #89 -: Май 15, 2014, 08:54:34 am »
Сега гледах, че с влакове наистина голяма мъка :( В най-добрия вариант трябва да пътувам цяла нощ, като първо стигна до София, и после до Пловдив - ориент експрес! :( Има и автобуси, но с тях пристигам някъде около 13 часа. Има ли някакъв транспорт от Пловдив до Оризари?

За това дали ще ми се оправи рамото до събота - а дано, ама... :( Така си е трета седмица вече - ту се оправя, ту пак боли. Лошото е, че най-много ме заболява точно като повдигам лакътя нагоре за да почна дърпането назад. Все пак ще нося по-лекият ми лък (46 лб) и колкото стрели намеря в приемлив за него диапазон на спайна. Ще се пробвам, но не обещавам. За сега ме е страх да пренатоварвам, щото дясната ми ръка вероятно е едно от най-важните неща в живота ми!  ;D

П.П. Аз пък мисля, че 10+ човека си е повече от добре като за начало на тази инициатива!