Автор Тема: Тренировъчна стрелба  (Прочетена 12215 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
Re: Тренировъчна стрелба
« Отговор #30 -: Декември 12, 2014, 06:02:26 pm »
В тая кал и аз рядко стрелям но като ме засърбят ръцете и слизам за половин час в мазето.А чувала е пълен със стари възглавници и вестници но го разбрицах отвсякъде на тая къса дистанция.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #31 -: Декември 12, 2014, 08:30:03 pm »
и да стреляме, и да не стреляме, накрая идват "ОНИЯ ХОРА" които са разбъркали няколко кубика бетон преди стрелбата, и нещата си идват на мястото.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен gosho

• Newbie
  • *
  • Публикации: 42
  • Arrows: +0/-1
    • Профил
« Отговор #32 -: Декември 15, 2014, 06:55:57 pm »
 ;DДнес бях за риба на 6-я км-р,и както винаги с мен беше и лъкчето ми. По едно време пристигнаха две момчета ,единия с полиспастен лък ,а другия с класически традиционален. Гледам ги ,как си стрелкат ,и не издържах : целият следобяд си стреляхме по мишени и от големи разтояния с параболична стрелба.Беше интересно и голямо удоволствие за мен ,защотоцели два и половина месеца не бях разтягал устройството.Оказа се ,че не чак до там съм изгубил тренинга - и добри попадения се срещаха!Истината е в тренировките!!!

Неактивен bobber

• Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Arrows: +1/-0
    • Профил
« Отговор #33 -: Декември 16, 2014, 05:15:24 pm »
навярно ти си човека с багатурския лък :)
аз съм онзи който срещна на кон....

Неактивен gosho

• Newbie
  • *
  • Публикации: 42
  • Arrows: +0/-1
    • Профил
« Отговор #34 -: Декември 17, 2014, 07:54:01 pm »
 ;D ;D ;D   Точно така, аз съм! Както разбрах от тези момчета ,и ти си фен на традиционалните прабългарски лъкове.Дано скоро и ти да си намериш подобен.А ,иначе ,малко ти завидях на ездата .От много ,много години не бях яздил кон ,но в Мъглиж на прабългарската Нова Година се опитах , но ...... позабравил съм стойката и техниката.Чао !

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
« Отговор #35 -: Декември 27, 2014, 08:47:23 pm »
стрелях пак няколко пъти но осъзнах че ми липсва компанията от есенния турнир-това чувство на съпричастност ми липсва :)

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #36 -: Декември 27, 2014, 10:20:05 pm »
Разбирам те! Все пак, знаеш, че хората ги има! Дано някой вземе пример от теб и започне да стреля! Обмислям новости и изненааноди за пролетния турнир! Това нещо ще се развие, сигурен съм...действаите момчета! Дано някой покаже и нов лък, че този форум се закучи, като че ли...

Неактивен SANTIS

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #37 -: Юли 04, 2015, 10:20:58 am »
s tova "prikladvane" nqma kak da napravi grupa - trqbva da ima kraina to4ka na opan . neka da se opita da strelq "sportno" tetivata da opira vav vaha na nosa , da prikladva pod 4eliustta i da ne si otvarq ustat po vreme na izstrel zashtoto strelite shte otivat na visoko - neka probva taka
absoliutno greshni izstreli kato se vzeme pod vnimanie kade se namira dqsna raka . pri pushkata imash mernik i mushka - pri laka samo mernik - ednakvoto prikladvane s dqsna raka e mushka - toi nqma baza za ednakvo prikladvane
ako iskate shte vi napravq klip s pokazna strelba

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 506
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #38 -: Юли 04, 2015, 10:59:18 am »
За Хауърд Хил да сте чували случайно?

..или Байрън Фъргюсън?

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 530
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #39 -: Юли 04, 2015, 06:58:14 pm »
Аз лично ще се радвам повече на клипа с показната стрелба, но лична, без цитати.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #40 -: Юли 04, 2015, 09:24:05 pm »
Ние се интресуваме от инстинктивна стрелба, а не от спортна! И въпреки това, при търсене на прецизност на попаденията, прикладването е задължително, но не е необходимо то да е непременно на челюста, може да е на скула, нос, ухо, та дори и на вежда! Важното е да се прави винаги по един и същ начин/това се отнася не само за прикладването, а за всичко в стрелбата, колкото по- малко промени и вариации, толкова по- малко грешки, включително и смяната на инвентар, ако искате да стреляте добре не сменяйте постоянно лъковете и стрелите си/. Малцина са тези, които могат да стрелят добре/в света/ сменяйки хватове, прикладване и пр., викат им гении, има ги и в други области на живота, науката и изкуството, но сред нас, вероятно, няма такива 8)
« Последна редакция: Юли 04, 2015, 09:36:40 pm от primitive »

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 249
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #41 -: Юли 06, 2015, 11:10:31 am »
Опънът изобщо може и да достигне прим. дължината на лакътя... Ако се наложи. 8)