Автор Тема: Tillering Tree  (Прочетена 7861 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: Tillering Tree
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2016, 05:41:55 pm »
Стискаме палци!

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #16 -: Февруари 27, 2016, 06:08:54 pm »
Стискаме палци!

Благодаря! :)
Всъщност, ако това е единственото съображение за нефиксирана дръжка - решението е много просто: ако имам съмнение за усуквания и измятания, винаги мога да не сложа двата ограничителя, и да го опъвам с напълно свободна дръжка! Даже ако дръжката ще е работеща (D лъкове), може да се направи и подложка с леко дъговидна форма, върху която да балансира лъка.
При всички положения обаче, ще се чувствам много по-спокоен, когато дръжката е добре фиксирана, че няма примерно рязко да ми се изметне или приплъзне лъка, докато съм на "фул дроу" примерно, или че при евентуално счупване, по-масивната част от лъка ще си остане на място, и няма да тръгне да хвърчи из работилницата, с всичките му негативни последици! :)

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #17 -: Февруари 29, 2016, 06:05:56 pm »
добре си го измислил :). и аз направих едно подобно, комбинирано с пейка за огъване по тепелици, но за тилероване досега не съм го ползвал, а само пейката. пък и при късите лъкове както цветан каза, на око се хващат много добре кусурите. фиксирането в дръжката го харесвам. веднъж докато мигнах и лъкът удари тавана. отзад решетката можеш да я направиш върху залепени плоскости гипс картон и да чертаеш направо върху него. и е евтино. сегашния шперплат е с едно качество и с една цена... абе - без коментар. и ако не си го фисирал добре към стената ще ти изметне.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz