Автор Тема: Re: Поддръжка на тетива  (Прочетена 6221 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Petio

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
Re: Поддръжка на тетива
« -: Януари 19, 2014, 08:13:46 pm »
брато ? тя кордата не се разтяга ? :Д :D :D

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #1 -: Януари 20, 2014, 08:43:41 am »
Явно тотално не си наясно - брато! Дори плетените влакна се разтягат и то доста преди да се скъсат, пък за монофилните какво да говорим. Хем искаш съвет, хем не възприемаш!

Неактивен Petio

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 20, 2014, 07:00:51 pm »
Че сам тотално нов  -така е !! ама бате виж ся то кат от кордата (плетена) не става . По - добре да събера пари и да си купя лък ? дакрон ,макрон ей такива глупости няма от каде да си купя , тез лъкове много сложни малко по малко изгубих сяква надежда и желание . В нета гледам едни работи , баща ми разправя негови теореми , ама проблема е в мене ше си пробвам както аз си зная пак ако не стане живи и здрави :)

Неактивен Petio

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 20, 2014, 07:03:14 pm »
бтв не попитах с прежда ще стане ли тетива ? ама такава прежда от жилетка примерно или от струна от тамбура ? до колкото знам маи желязото не се разпъва ?

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 20, 2014, 08:21:07 pm »
Виж, не ми се влиза в полемика, най-малкото ми е под достойнството. Едно е да си нов - съвсем различно да искаш да се научиш... Целта на форума не е да зарибява хората да правят лъкове или да се правят на интересни, а да споделят опит и знания.
Най-близкото и достъпно нещо за тетива е ленения конец. Казваш, че си чел, но очевидно не си!
Ако продължаваш с това държание, ще ти изтрием постовете. Хич не ми харесва тона ти, когато се опитвам да ти помогна.
Последно, всака, подчертавам ВСЯКА корда за риболов се разтяга преди да се скъса и понякога това разтягане достига до 20%. За тетива разтягането е допустимо да е до 3%. Също така може да се полва конопено въже, въже от коприва, копринени нишки и т.н и т.н в диапазона на естествените влакна има доста богат избор.

Неактивен Petio

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Януари 21, 2014, 05:47:57 pm »
Ето това е български форум , питаш и после те псуват . Чакай малко по изи го давай , тука съм да разбера как се прави тоз лък нито тон имам нито нищо даже не те и познавам , щял да ми трие постовете  .. незнам си кво... както виждаш искам да науча нещо .  Ся по същество каде се копува тоя ленен конец ? какви пари е  ? освен ленен конец друго има ли пак да е достъпно  ?

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147
  • Arrows: +2/-0
    • Профил
« Отговор #6 -: Януари 21, 2014, 10:43:51 pm »
Здравейте Петьо!
Аз тук искам да обърна внимание на определена фраза от вашите многословия, а имено "Ето това е Български форум,...".
Разбирам четейки вашите обръщения, че сте добре запознат с чуждите езици, особено английски!
За сметка на това обаче българският език е видимо територия непозната за Вас.
1. Когато не познавате определен човек е редно да се обръщате към нея/него на Вие.
2. Когато се обръщате с питане за съвет, защото видимо нищо не разбирате от естеството на нещата в дадено поприще е добре да се отнасяте с известно уважение към хората, които са се потрудили да прочетат въпросите Ви, а също така са си изгубили времето да Ви отговорят.
3. Не е зле да пооправите българската граматика! Все пак това е български форум. Имам предвид използването на препинателни знаци, главни букви в началото на изреченията и пр.
4. Ако сте толкова сигурен, че рибарската корда става за тетива защо питате, а не пробвате сам? Явно имате някакви познания по въпроса! Щом Ви е отговорено, че не става, зашото се разтяга, много вероятно е този, който отговаря на вашия въпрос да е придобил конкретните знания от преки наблюдения и опит.
Моят личен съвет към вас е да бъдете по-учтив с непознати и да се вслушвате в съвети, които сте поискал.
А сега на въпросите:
От прежда тетива не става. Повечето от преждите са или памучни или вълнени - т.е. нямат необходимите качества.
От обикновената рибарска корда също не става тетива.
Ленен конец, предполагам може да намерите по кинкалериите (само предполагам).
Друга възможност е естествената коприна.
Най-непретенциозен май си остава дакронът. По-скъп е, но пък е добре проверена материя.
Успех,
Невен.

Неактивен Petio

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Януари 22, 2014, 04:46:16 pm »
Добре господине много съжалявам за неочтивостта дано съм извинен и за неграмотността си "зашото".
Но искам да знаете че много се дразня в нета да ми се карат :) Та надявам се да спрете до тука  ! А ако няма от каде да намеря тези материали, Господине това значи ли че няма как да си изработя сам лък  ? И искам да питам този лък става ли за лов http://www.bowhunting-bg.com/bg/online-shop/13964.html  ?
И ако имам правописна грешка или каквато и да е моля не хейтваите :))))
« Последна редакция: Януари 22, 2014, 04:48:14 pm от Petio »

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #8 -: Януари 22, 2014, 06:22:35 pm »
Абе няма ли кой да му удари бана на тоя бе!!! >:( Само ми дайте права!

Неактивен Petio

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Януари 22, 2014, 06:39:17 pm »
Аи удряи бана бе чичка да не ударя майкати по путето немарливо , ще ви еба майката некадурна зад компа . аи ще ва еба на живо е отворковци верно махните ма от тоя скорбясал форум, и на теб такива права щи дам че ще ми напраиш една мн яка с***ка

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #10 -: Януари 22, 2014, 06:47:14 pm »
Дори не си заслужава да коментирам! Надявам се на администрацията вече да й се е изяснило как да подходи!

Неактивен Petio

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: Януари 22, 2014, 07:01:49 pm »
Ai adios

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147
  • Arrows: +2/-0
    • Профил
« Отговор #12 -: Януари 22, 2014, 10:13:48 pm »
Уважаеми Петьо,
Интересно ми е, дали бихте се осмелили да държите подобен вулгарен тон в открит, жив диалог?
Относно лъка, за който питате... По принцип ловът с лък в България не е разрешен. Всеки лък става за лов, зависи какво ще стреляте. Аз лично не харесвам полиспастните лъкове (тези с железарията по тях), но ако си падах, определено нямаше да си взема лък за 165 лв. Подобни добри лъкове са на много по-сериозни цени (над 1200 лв.). По-добре се опитайте да си направите лък сам. Има достатъчно информация по въпроса. Е, стига да знаете как да попитате и да умеете да слушате и четете.
Лек път!
« Последна редакция: Януари 22, 2014, 10:21:51 pm от neven »

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Sr. Member
  • Публикации: 254
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #13 -: Януари 30, 2014, 01:35:17 pm »
С подобни екземпляри няма смисъл да се води диалог. Съжалявам, че не съм го видял по-рано, банът щеше да е веднага. ;)