Автор Тема: Рога  (Прочетена 2074 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен creyzo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
  • Arrows: +0/-0
  • Докато дишам се надявам !
    • Профил
Рога
« -: Януари 19, 2014, 02:51:45 am »
Здравейте, казвам се Росен от град Петрич Нов съм в форума , Искам да ви попитам откъде си намирате биволски рога за лъковете с такива размери ??? Аз имам говежди рога и едни от пръч около 80 см дълги с рога от пръч става ли лък ???

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147
  • Arrows: +2/-0
    • Профил
Re: Рога
« Отговор #1 -: Януари 19, 2014, 09:28:58 pm »
Привет Росене!
Рогата обикновено ги поръчваме от чужбина. Има няколко сайта, в които се предлагат рога, външни дъги и готови пластини. Ако купувате, купувайте цели рога или външни дъги. Готовите изправени пластини са третирани със суха топлина и някой са дори нагоряли отвън. Аз лично изпатих с такава поръчка. Пластините бяха се нацепили като юфка. Имал съм и добри попадения обаче. Добре е, че хората са коректни и замениха артикулите за друго на същата цена. Отдолу прилагам 2 адреса:
http://www.highlandhorn.com/archery/12.htm
http://www.mehr-als-werkzeug.de/category/Horn-3624_3626.htm;jsessionid=1397464A10E22DEA99359A06955A44A2
Сега виждам, че DICTUM предлагат в момента само готови пластини. Преди имаха цели рога и външни дъги.
Относно рогата от пръч... Тук не мога да дам мнение. 80 см са завидна дължина. Проблемът при тези рога е, че са завити на спирала, което не е голяма болка - оправя се на пара. Другият проблем е, че стените са доста тънки. Нямам представа колко дебела пластина ще успеете да извадите. Имайте предвид, че за съставен лък е добре да работите с пластина по-дебела от 5 мм.
Поздрав,
Невен.
« Последна редакция: Януари 19, 2014, 11:09:00 pm от neven »

Неактивен creyzo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
  • Arrows: +0/-0
  • Докато дишам се надявам !
    • Профил
Re: Рога
« Отговор #2 -: Януари 19, 2014, 10:54:38 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор Невен и за линковете .........