Автор Тема: Корем от бамбук  (Прочетена 2310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
Корем от бамбук
« -: Декември 21, 2013, 01:29:05 am »
от доста време имам желание да опитам лък с корем от бамбук. вече имам бамбука, и изнамерих едно ядро лепено преди 3 години. от някакъв клен е - вероятно полски. идеята ми е за много лек лък - не повеме от 30 либри. вероятно ще преработя формата и ъгъла сиите и ще ги правя от варен бук.  и поне два слоя сухожилия. интересува ме как се държи на компресия бамбука, и трябва ли някаква термична обработка преди подготовката му за корема?

"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
Re: Корем от бамбук
« Отговор #1 -: Май 13, 2014, 12:49:06 am »
за мое съжаление опита ми с бамбуковия корем се оказа пълен провал. буквално преди самото залепване при "сухата тренировка" бамбуковата пластина се разцепи

ща-неща турих му последните си рогови пластини

"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 10, 2014, 11:12:05 pm »

остава чакането

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 30, 2016, 11:43:23 pm »
това "нящо" вече стреля първите си стотина стрели. лъкът не е завършен окончателно. сиите трябва да се финализират и да се положи някакво покритие.  дай боже да избегна мостовете, че хич не ги долюбвам. с това тегло на опън чисто технологично си е похабяване на материалите. трябваше да е за жена ми, но и идва в повече. може би на 30 инча ще е около 40 паунда. въпреки че е сравнително дълъг лъкът, и само 9 мм дебелина на рамото не можах да го направя с по лек опън. вече не ми стига акъла какъв лек рогов лък да и мисля. ще пробвам един египетски ъглов най накрая ::)

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 530
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 31, 2016, 08:53:49 am »
Тилера е връо!

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147