Автор Тема: Сини перца от сойка  (Прочетена 2269 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Сини перца от сойка
« -: Август 13, 2013, 12:41:12 pm »
Ако случайно на някого му попаднат, и няма да ги ползва - на мен ще ми свършат добра работа! ;)

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 125
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
Re: Сини перца от сойка
« Отговор #1 -: Август 13, 2013, 02:04:59 pm »
Сега точно падат перата на птиците. Ако знаеш къде се навъртат сойките може да се намерят по земята. Миналата година събрах маса пера от врани, но са много меки и не ми харесват. А иначе всеки би се зарадвал на natural barred пера за стрелите си.  :)

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 13, 2013, 11:38:24 pm »
нещо бутиково си замислил май ;)
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #3 -: Август 14, 2013, 11:52:21 am »
Те тия перца са прекалено малки за да се сложат на каквато и да било работеща стрела. :) За един друг проект са ми... опит за реплика на артефакт...

Между другото, тия пера от големите черни врани наистина ли не стават? Защото в Градската градина в Шумен от години живее голяма колония такива, и бях решил сега като почнат да сменят перушина, да минавам вечер да си събирам по-големичките... Мисля че съм виждал индиански стрели с такива пера... може разбира се да са били и от гарван, който е доста по-голям де...

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 125
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 14, 2013, 01:30:30 pm »
Тези които съм ползвал са от сиви врани. Само гушата им е сива де. Перата са черни и са меки. Имам 2-3 стрели, но предпочитам пуешките. Тия дни ще направя обход и ако някой има желание може да му пратя каквото намеря.