Автор Тема: Тилеринг инструменти  (Прочетена 2717 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 265
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
Тилеринг инструменти
« -: Август 03, 2013, 12:46:49 am »
това са най използваните инструменти. възможна е вариативност но  като цяло работят на сходни принципи. акцента на тези точно е към силно огънатите в рефлекс лъкове с подчертана "С" и "О" форма, като корейския, турския, индоперсийския и др. някои от тях са задължителни и за лъковете с по малък рефлекс и дълги сии.

имам голямо желание да си направя преса като на Карпович, и даже съм посъбрал материалите, но ще е като намеря време. това изглежда да е адски удобно нещо,  особено за по тежки лъкове. тетивата могат  да се поставят без помощта на втори човек
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 533
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: Тилеринг инструменти
« Отговор #1 -: Август 04, 2013, 03:25:19 pm »
Абе красива работа, какво да ти разправям. Според мен тия тилеринг летвите като че ли съм по-склонен да ги избягвам, поне в по-дългите степени на опън, за да не се пренатоварва лъка. В смисъл да не остава натегнат за по-дълъг период от време - мисля, че кривините се забелязват и при опъване на ръка пред огледало или пък като се опъва лъка от друг човек, или пък метода с въжето. Предостатъчно алтернативи.

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 05, 2013, 02:24:39 am »
на летвите съм задържал не повече от няколко секунди. ама кажи без тях как ще хванеш ако имаш надлъжно усукване на лъка? знаеш че тези тесните с многото рефлекс са доста капризни. например имам случай когато лъка без тетива е добре, с тетива също няма усукване, ама от половината към пълен опън едната сия се усуква. предпочитам да приема риска от няколкосекундно задържане отколкото да ми хвърли тетивата със всичките му негативи. ако говорим за дървени лъкове съгласен съм че няма нужда.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен xenos

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 507
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #3 -: Август 05, 2013, 08:28:24 pm »
Аз затова, за да премахна проблема с по-дългото задържане, в списъка със оборудване на бъдещата ми работилничка съм сложил и "тилеринг летва с макара"! :)

Неактивен nameless

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 06, 2013, 01:38:04 am »
такова подобие си направих на работа - на дувара горе доло на височината на очите една опора за дръжката на лъка, а доло до земята е ролката. отвесно надоло по средата е скалата в инчове, а цялато зона която е зад лъка в различните варианти на опън съм го разчертал на квадрати 5х5 см. така по добре улавям асиметрията ако има такава. в къщи нямам толкова голяма свободна стена. ама идеята е добра. и да се строши нещо при опъването няма да пострадаш.