Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Форумни събития / Re: Трети есенен турнир ''МОЯТ ЛЪК''
« Последна публикация от primitive - октомври 11, 2017, 08:22:13 pm »
Абсолютно прав си!
Да, но виждам и такива, които правят и правеха лъкове да стрелят с купени, ама пак какво да се прави ние сме изкопаеми де  ;D Просто правещите лъкове никога не са били много, повечето са искали и е Трябвало да стрелят.
2
« Последна публикация от xenos - октомври 11, 2017, 09:48:51 am »
Ами то като гледам тези, които ползваме лъкове от естествени материали, сме и тези, които обикновено ги правят! И мисля, че няма да сгреша, ако кажа, че сме по-скоро правячи, отколкото стрелци. :) Т.е. стрелбата не ни е основния приоритет (респективно и състезанията). Тези, за които е - те не се интересуват особено от традиции и материали - трябват им просто надежден лък и стрели. В магазините има достатъчно такива, за съжаление (може би само наше!) - от синтетика, и те-така... :)
3
« Последна публикация от primitive - октомври 11, 2017, 08:59:19 am »
Естествено, но другата опция е изобщо да няма! Както е тръгнало може би е по-добре за момента.
4
« Последна публикация от Black Wolf - октомври 10, 2017, 06:24:37 pm »
Това не измества ли идеята (особено пък идеята на форума)?...
5
« Последна публикация от primitive - октомври 02, 2017, 06:56:58 pm »
Абсолютно прав и за двете съждения, който и да беше отнасяше третото място в тази категория, така си осиротя медала... И да наистина превеса е на лъковете от изкуствени материали. За съжаление това е статистиката - тоя път само Стили беше с рогов лък от естествени материали. Стискам палци да стават малко по-смели тези, които правят и ползват лъкове от естествени материали и да се включват в надпреварата.
6
« Последна публикация от xenos - октомври 02, 2017, 12:41:45 pm »
Бреей, то като гледам, ако бях дошъл, съм бил с гарантирано поне 3-то място! :) В категорията АТЛ-Мъже. :)

А иначе ми прави впечатление, че се налага азиатския лък... Лонгбоу, традиционни рекърви и прочее - хомеопатично присъствие май... :(
7
« Последна публикация от primitive - октомври 01, 2017, 02:15:35 pm »
 Бързам да споделя впечатления след успешното завършване на Турнира за тези, които не успяха да присъстват.
 По моята скромна оценка Турнира протече много добре, благодарение на стройната организация - за първи път бяхме с трима съдии и се стреляще от трима души едновременно по три мишени. Трябва да отбележа, че така стрелбата върви по-бързо и участниците нямат време да се отегчават. За това разбира се много спомогна и времето - за разлика от досегашните жеги на турнирите имахме една съвсем прилична температура от 15-13 градуса, придружена с лек почти непрестанен ръмеж, който обаче не се оказа достатъчно препятствие за всички. Участниците бяха 27 - най-големият брой до сега, като мисля си нескромно едва ли щенамалява, а по-скоро ще нараства  ;). За което естествено ще продължаваме да полагаме все по-големи усилия за подобряване на организацията, интереса и разнообразието на Турнирите. Ето и класирането -

Класиране:

Почетна награда за най-малък участник - Атина Славова

Категория ИТЛ - Жени:
1-во място Нина Янкова - 62т.
2-ро място Юлия Тенинчева - 56т.
3-то място Виолина Атанасова - 50т.

Категория АТЛ - Мъже:
1-во място Стоян Илиев - 80т.
2-ро място Николай Кюрчев - 72т.

Категория ИТЛ - Мъже:
1-во място Панчо Бежков - 89т.
2-ро място Герги Гулев - 87т.
3-то място Любомир Кънчев - 80т.

Честито на всички Победители и благодарности на всички участници!
8
Композитни лъкове / Re: Египетски ъглов лък - първи опит
« Последна публикация от neven - септември 02, 2017, 08:52:07 am »
Благодаря!
Пращам тук един e-mail адрес, че не помня, кой от всичките имаш. А адресът в operamail не е активен вече. Поискаха ми да си плащам и аз ги натирих.

Това е актуален адрес: stosedemdesetiosem@abv.bg

Поздрав!
Невен.
9
Форумни събития / Трети есенен турнир ''МОЯТ ЛЪК''
« Последна публикация от bravewolf - септември 02, 2017, 12:35:42 am »
Дойде време и за есенното турнирче! Датата е 30-септември! Мястото на провеждане е същото, както до сега!

https://www.facebook.com/events/1664415340277484/?acontext=%7B%22source%22%3A5%2C%22page_id_source%22%3A174953545905376%2C%22action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%2C%22mechanism%22%3A%22main_list%22%2C%22extra_data%22%3A%22%7B%5C%22page_id%5C%22%3A174953545905376%2C%5C%22tour_id%5C%22%3Anull%7D%22%7D]%2C%22has_source%22%3Atrue%7D
10
Композитни лъкове / Re: Египетски ъглов лък - първи опит
« Последна публикация от nameless - септември 01, 2017, 11:06:16 pm »
...От къде си черпил информация за размери и пр?
...
как от къде, директно от амон ра. изрових доста неща, но не са на български, и не разбирам какво пише. ще ти ги пратя, ти си избери кое ще ти свърши работа. обади се като се прибереш.
Страници: [1] 2 3 ... 10