Автор Тема: Огъване на дърво с пара  (Прочетена 3468 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 528
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: Огъване на дърво с пара
« Отговор #15 -: май 12, 2016, 08:48:40 pm »
Всичко хубаво дотук, пак казвам, че това можеше да се избегне и да се направи с по-малко интервенция без да се грее целия лък. Съдя от снимките "преди". Само едно не разбирам - защо по дя... реши да махнеш естествения рефлекс??? Това хората го търсят, особено при ясена като в твоя случай, за да работи като естествено намаляване на следването на тетивата. Както и да е, след още една седмица при това влажно време можеш да изтъняваш и тилероваш.

Неактивен thefly

• Newbie
  • *
  • Публикации: 24
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #16 -: май 18, 2016, 11:28:13 am »
Как да ти кажа... при всички случаи ми се искаше раменете на лъка да са симетрични и избрах да ги осиметрича така. За това имам 101 обективни причини, като първата и най-важната е, че съм абсолютен аджамия :)) В този ред на мисли "следване на тетивата" за мен поне е пътем мерната фраза, но какво точно значи и какво е значението ѝ за стрелбата идея си нямам. Все още!

А за тилероването не трябва ли да се изчака малко по-сухо време?

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 528
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #17 -: май 18, 2016, 04:29:03 pm »
 Да виждам, ама явно не искаш и да четеш, нещата ги има описани във форума даже като влезеш в терминология! Насила не може да се дава, какво да се прави.
 По-влажното време в случая означава, че дървесината ще възвърне по-бързо влажността, която е загубила при паренето и ще стане равновесна с околната среда. Друг е въпроса, доколко си склонен да следваш съвети.
« Последна редакция: май 18, 2016, 04:30:34 pm от primitive »

Неактивен thefly

• Newbie
  • *
  • Публикации: 24
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #18 -: май 18, 2016, 05:14:45 pm »
Питах за влажността, защото в пост на xenos (ако не се лъжа) се говореше, че да, лъкът трябва да си върне загубената по време на нагряването влага, но е хубаво да се тилерова при средна влажност, защото повишената влажност допринася за увеличаване на сета. А засега нямам хигромер.