Автор Тема: Има ли необходимост от този форум?  (Прочетена 1416 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 249
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
Re: Има ли необходимост от този форум?
« Отговор #15 -: декември 22, 2017, 12:57:23 pm »
Значи най-лесно е да се изпращат чрез Еконт - там и таксата е по-малка.
На мое име - Димитър Венков Стефанов, Еконт, София, офис Гладстон - до поискване.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #16 -: декември 22, 2017, 09:25:32 pm »
Тиа от еконта искат и телефон! До кога трябва да се съберат парите?

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 502
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #17 -: декември 26, 2017, 06:06:51 pm »
След празниците мисля да пращам. Ако до тогава Black Wolf не е посочил телефон - ще го пратя на желаещите на лично!  :P

Неактивен zidarov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #18 -: януари 16, 2018, 10:06:26 pm »
Привет на всички!
Хайде да кажете колко парички не стигат и да ги съберем. Пратета пак пълни кординати и да действаме.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #19 -: януари 19, 2018, 03:51:21 pm »
Досега само Xenos e изпратил пари, смятам и моя принос, значи трябват още 80 лв.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #20 -: януари 19, 2018, 04:57:43 pm »
Значи платено е за тази година, т.е. до 20.01.2019 г. Сумата е 148 лв.
Моля да помогнете кой колкото може.

« Последна редакция: януари 19, 2018, 05:01:45 pm от Black Wolf »

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #21 -: януари 19, 2018, 09:57:43 pm »
Телефона ти, който трябва за превод с еконт, апокрифно ли да си го предаваме! Стоян ми го пусна на лични, но може и други хора да искат да пратят пари! СХЕМАТА Е ТЪПА И НЕДОМИСЛЕНА.... Действително с еконт е по- евтино, но според мен трябва да има постоянна сметка, в която да се събират целогодишно пари, кой, когато може, а не в последния момент....и не да се афишира, че парите са събрани...нека се съберат и в повече, що не...да има, горницата може да се ползва и за други неща..../ тия дни ще пусна и едни 20 от мен/...
« Последна редакция: януари 19, 2018, 10:17:26 pm от bravewolf »

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #22 -: януари 20, 2018, 08:35:18 am »
Телефонът ми не е държавна тайна - 0878 522 789.  8)

Неактивен ts.vassilev

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #23 -: февруари 06, 2018, 01:07:13 am »
За съжаление форумите лека полека умират, за сметка на фейсбук.
Ще си позволя да изразя несъгласие с теб. Форумите отдавна изпяха песента си, а не умират полека. Мина бума, коагот бръмчаха с пълна пара, сега едвам жужат. Влиза новака, регистрира се, пита без да чете (стандартно! винги е било и ще бъде така), пращш го да ползва търсачката (т.е. на майната си) и това е във всички форуми.

Исторически, тази песен е пята много пъти. Конкретен пример - преди 500 години е било напълно възможно един лекар да знае и може цялата медицина (т.е. да е специалист по всичко). Постепенно техниката и знанията толкова нарастват, че един човек да не може да обхване всички специалности, а дори може да се окаже, че и в една специалност има място за супер-специалисти. Имало е период в миналото, в който е било възможно човек да има всички книги на планетата (защото е била точно 1 - първата), а в момента всеки от нас има хиляди заглавия на харддиска си. По същият начин, форумите се разрастват неконтролируемо, но това ги прави изключително тромави. Аз съм сигурен, че човек, който е тук от началото, ще може да намери информация, която е мяркал из темите, но новобранците даже не знаят какво да попитат търсачката, а търпението да прочетат цяла тема, за да разберат за какво иде реч е присъщо за много малка част от хората. Форумите буквално рухват под тежестта си.

Има няколко варианта по които да се действа:
1. Форумът остава като архив на написаното. Който иска да чете, който иска да пише, но едва ли ще има глас отсреща.
2. Надяваме се на чудо и на това, че доброто старо време ще се върне.
3. Прави се амбициозен проект с отворен код, в който се събира информацията от форума в друг формат.

Вариант 2 е най-малко вероятен, а вариант 1 е най-много.
Вариант 1 може да се поддържа с елементарен членски внос - като карта за библиотеката.

Вариант 3 е отблъскващо труден, но затова пък наградата си заслужава. по-Конкретен пример от друг форум, в който членувам: създава се тема "консенсус на модераторите относно темата Х". В обсъждането, разбира се, участват всички, но накрая един се наема да събере темата в 1 страница, 1 абзац, 10 точки - каквото му хрумне. Общо взето тази тема е приключена. Както всяка написана книга - няма как да се промени, а ако е достатъчно добре помислена и гъвкава, то няма и да има нужда да се променя. Дали форумът ще се прероди в книга, сборник, блог с поредици статии или нещо друго, аз не мога да предвидя.

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
« Отговор #24 -: февруари 10, 2018, 02:55:59 pm »
Още не съм направил първият си лък така че не го закривайте моля. Има много знания които не трябва да се изгубят.