Автор Тема: Трети есенен турнир ''МОЯТ ЛЪК''  (Прочетена 357 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 386
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
Трети есенен турнир ''МОЯТ ЛЪК''
« -: септември 02, 2017, 12:35:42 am »
Дойде време и за есенното турнирче! Датата е 30-септември! Мястото на провеждане е същото, както до сега!

https://www.facebook.com/events/1664415340277484/?acontext=%7B%22source%22%3A5%2C%22page_id_source%22%3A174953545905376%2C%22action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%2C%22mechanism%22%3A%22main_list%22%2C%22extra_data%22%3A%22%7B%5C%22page_id%5C%22%3A174953545905376%2C%5C%22tour_id%5C%22%3Anull%7D%22%7D]%2C%22has_source%22%3Atrue%7D

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 514
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: Трети есенен турнир ''МОЯТ ЛЪК''
« Отговор #1 -: октомври 01, 2017, 02:15:35 pm »
 Бързам да споделя впечатления след успешното завършване на Турнира за тези, които не успяха да присъстват.
 По моята скромна оценка Турнира протече много добре, благодарение на стройната организация - за първи път бяхме с трима съдии и се стреляще от трима души едновременно по три мишени. Трябва да отбележа, че така стрелбата върви по-бързо и участниците нямат време да се отегчават. За това разбира се много спомогна и времето - за разлика от досегашните жеги на турнирите имахме една съвсем прилична температура от 15-13 градуса, придружена с лек почти непрестанен ръмеж, който обаче не се оказа достатъчно препятствие за всички. Участниците бяха 27 - най-големият брой до сега, като мисля си нескромно едва ли щенамалява, а по-скоро ще нараства  ;). За което естествено ще продължаваме да полагаме все по-големи усилия за подобряване на организацията, интереса и разнообразието на Турнирите. Ето и класирането -

Класиране:

Почетна награда за най-малък участник - Атина Славова

Категория ИТЛ - Жени:
1-во място Нина Янкова - 62т.
2-ро място Юлия Тенинчева - 56т.
3-то място Виолина Атанасова - 50т.

Категория АТЛ - Мъже:
1-во място Стоян Илиев - 80т.
2-ро място Николай Кюрчев - 72т.

Категория ИТЛ - Мъже:
1-во място Панчо Бежков - 89т.
2-ро място Герги Гулев - 87т.
3-то място Любомир Кънчев - 80т.

Честито на всички Победители и благодарности на всички участници!

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 490
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #2 -: октомври 02, 2017, 12:41:45 pm »
Бреей, то като гледам, ако бях дошъл, съм бил с гарантирано поне 3-то място! :) В категорията АТЛ-Мъже. :)

А иначе ми прави впечатление, че се налага азиатския лък... Лонгбоу, традиционни рекърви и прочее - хомеопатично присъствие май... :(

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #3 -: октомври 02, 2017, 06:56:58 pm »
Абсолютно прав и за двете съждения, който и да беше отнасяше третото място в тази категория, така си осиротя медала... И да наистина превеса е на лъковете от изкуствени материали. За съжаление това е статистиката - тоя път само Стили беше с рогов лък от естествени материали. Стискам палци да стават малко по-смели тези, които правят и ползват лъкове от естествени материали и да се включват в надпреварата.

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 242
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #4 -: октомври 10, 2017, 06:24:37 pm »
Това не измества ли идеята (особено пък идеята на форума)?...

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #5 -: октомври 11, 2017, 08:59:19 am »
Естествено, но другата опция е изобщо да няма! Както е тръгнало може би е по-добре за момента.

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 490
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #6 -: октомври 11, 2017, 09:48:51 am »
Ами то като гледам тези, които ползваме лъкове от естествени материали, сме и тези, които обикновено ги правят! И мисля, че няма да сгреша, ако кажа, че сме по-скоро правячи, отколкото стрелци. :) Т.е. стрелбата не ни е основния приоритет (респективно и състезанията). Тези, за които е - те не се интересуват особено от традиции и материали - трябват им просто надежден лък и стрели. В магазините има достатъчно такива, за съжаление (може би само наше!) - от синтетика, и те-така... :)

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #7 -: октомври 11, 2017, 08:22:13 pm »
Абсолютно прав си!
Да, но виждам и такива, които правят и правеха лъкове да стрелят с купени, ама пак какво да се прави ние сме изкопаеми де  ;D Просто правещите лъкове никога не са били много, повечето са искали и е Трябвало да стрелят.

Неактивен taiko.sama

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #8 -: октомври 28, 2017, 11:09:57 am »
Има и друг вариант - да ни пука за традиции и материали, ама пък не можем да си правим или не винаги можем да си позволим купен наистина традиционен и като материал лък ;) тва че да стреляме не можем е друго ;)

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #9 -: октомври 31, 2017, 12:05:44 am »
Следя темата! Не давах мнение, защото ми се струваше сложно и, може би, безсмислено!!!! Сега съм на две ракии и ще пиша :P
1- Идеята на форума е неприложима! В България лъкоправците са десетина човека! На покана за такова мероприятие ще се отзоват не повече от трима! Събитието е обречено на ''аверска среща''! Не, че е лошо, но няма перспектива!!!
2- Традиционната стрелба си е такава без значение на материалите, от които са направени лъковете! Интереса към същата расте и пак сме, сигурно, на едно от последните места в Европа, Азия и, може би, в света!!!! Щастлив съм, че имахме смелостта да го направим този турнир, който е първия и единствения, за сега, в България!!! Дано имаме сили да продължаваме и до го развиваме!!!
3- Относно упрека за правещите, но ползващи фабрични. Предполагам знаете, че имам интерес към правене на лъкове! В три турнира съм участвал с дървени лъкове, даже имам едно второ място 8) с лък подарен ми от Цецо! От близо две години имам интерес към стрелбата с палец, която припознах, като моя начин / сигурно е от гена ;)/! Оказва се, че този вид стрелба е трудно приложим със селфове, каквито имам доста! Затова ползвам фабричен корейски!!! Знаете, също, че тази година направих опит за изработване на композит! Опита, за мен беше успешен, защото научих много неща, но лъка не може да се ползва! Да съм жив и здрав, ще има и други опити! Според мен качествата на добре направения композит от естествени материали са ненадминати, от каквото и да е!!!! Имам ли такъв лък ще ползвам само него!!!!!!!!!!!
Между другото, в някои традиционни турнири стрелците с лъкове от естествени материали участват в отделно класиране! Словашкия турнир, който цитирах в друга тема, е така! Може да го приложим и в нашия! Идеята ми харесва ;)!

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 261
    • Профил
« Отговор #10 -: ноември 01, 2017, 08:17:47 pm »
принципно си прав. не ми се мисли ако беше изжулил още две ракии.....
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #11 -: ноември 01, 2017, 09:46:58 pm »
Всъщност, ''принципно'' не съм прав! Принципно са прави хората, които се изказаха по- горе! Но нали знаеш, че нещата се случват винаги ''конкретно'', т.е. има обстоятелства, които могат да разбият принципите! Та така, това е действителността...дерзайте!