Автор Тема: Мишена от пресован картон  (Прочетена 760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 503
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Мишена от пресован картон
« -: февруари 16, 2017, 02:22:19 pm »
Ето какво си измайсторих наскоро:

Две летви, две шпилки, няколко гайки и шайби и достатъчно картон! :)

Мисля, че се представя достатъчно добре, ще видим като почна да я използвам по-активно! :)

Повече инфо - както обикновено - ТУК!

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
    • Профил
Re: Мишена от пресован картон
« Отговор #1 -: февруари 16, 2017, 07:39:49 pm »
харесват ми този тип мишени, и ако реша да стрелям ще си направя подобна. старата ми беше от няколко пласта двойно велпапе, но лепено наобратно с тапетно лепило. също се представяше добре.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #2 -: февруари 16, 2017, 09:30:34 pm »
Аз имам такава, но вместо велпапе е с ленти от изолация за паркет. При повечко стреляне почва да се ''изгърбва'' отзад и трябва да я приплесквам от време на време. С велпапето това не би трябвало да се случи, изолацията е по мека и ''лигава''. Но все си мисля, че шпилките трябва да минават през картона! Ще кажеш какво се случва, като постреляш известно време!

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 503
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #3 -: февруари 16, 2017, 09:50:38 pm »
Отначало и аз мислех да ги прекарам шпилките през картона. Но като се замислих - това можеше да не стане съвсем точно с дългите ленти, и без да усетя да ги разширя или свия нагоре, и да не успея да ги напъхам накрая във втората дъска, знам ли...
Не мисля, че би била голяма разликата, дори да ги бях вкарал вътре. Може и това да се пробва по-нататък!
« Последна редакция: февруари 17, 2017, 09:42:30 am от xenos »

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
    • Профил
« Отговор #4 -: февруари 17, 2017, 12:19:14 am »
идеята шпилките да не минават при паркетната постелка е, че при амортизиране на централната част на мишената (което няма как да се случи при тебе (Емо), затова не си се сетил) да може да се размени с по здрава част. при велпапето нямам идея как е, може би направо нова мишена.
« Последна редакция: февруари 17, 2017, 01:09:55 am от nameless »
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz