Автор Тема: Инструменти за сървинг  (Прочетена 383 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 488
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Инструменти за сървинг
« -: февруари 02, 2017, 02:37:49 pm »
Ето тази джаджа си измайсторих тия дни, защото ми омръзна да навивам бавно-бавно на ръка! :)

Цялата публикация - тук: http://xenos-bushcraft.com/blog/2017/02/xenos-diy-serving-jig/

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 260
    • Профил
Re: Инструменти за сървинг
« Отговор #1 -: февруари 02, 2017, 09:45:42 pm »
пуска ли ти равномерно конеца с тези метални шайби?? на мен не ми се занимаваше, и си купих фабрична машинка, допълнително направих само три макари от дрян, за всичките видове конец който имам. шайбите не са метални, а от синтетика (полиамид) и много добре може да се регулира приплъзването.
« Последна редакция: февруари 02, 2017, 10:53:51 pm от nameless »
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #2 -: февруари 02, 2017, 09:52:49 pm »
Само един сървинг съм направил досега с тази машинка, и си изглежда безупречно (поне за мен). Като изтегляне с ръка конеца, ми се струва равномерен хода, ще видим нататък. Ако трябва - ще има модификации! Полиамидни шайби наистина звучи по-добре!

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 384
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #3 -: февруари 02, 2017, 11:36:33 pm »
Явно сте почнали да стреляте :o
До сега съм имал два фабрични лъка, съответно сървингите на тетивите им са правени с такова приспособление.
Скъсах им ги за 200 изстрела! Като си ги направя на ръка карат по 2000!!!!
Предполагам, че има опции за настройка/стегнато, много стегнато/, но някак си съм скептичен ...
Абе и тва е тънка работа, зависи и от дебелина на тетивата, и на конеца, размера на нока на стрелата и пр.

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #4 -: февруари 03, 2017, 09:14:47 am »
Виждал съм и аз фабрични, дето за нула време са се разнищили. Явно не си дават много зор за качеството на ширпотребата? В моя случай едно нещо мога да кажа със сигурност - тази машинка прави сървинга по-добре, отколкото ръката ми, така че ме устройва отвсякъде! :)

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #5 -: февруари 03, 2017, 09:16:41 pm »
Да, смятам, че си прав за ''претупването'' на фабричните тетиви!
Трябва да си наглася и аз една такава ''машинка'', освен ако акд. Динев не се смили/ срещу символичен хонорар/ да прати една!
Има ли възможност да се ползва за сървинг на ''ухото'' на ''флемиш'' тетива?

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #6 -: февруари 03, 2017, 09:30:16 pm »
За ухото машинки не съм виждал, не знам има ли изобщо? Там си го наплитам ръчно, няма как!

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #7 -: февруари 03, 2017, 10:25:19 pm »
Хрумна ми вариант!
При ''флемиша'' двете половини на тетивата се свързват със засукване при ухото и след това се насукват в същинската тетива. Преди това насукване ако се защипе в опънато състояние свръзката може и да може да се направи сървинга с машинката, трябва да се пробва!

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 260
    • Профил
« Отговор #8 -: февруари 03, 2017, 11:03:08 pm »
що да не стане? като правя ендлес така правя предварително сървинга на ухото. после дали ще се пресуква, или не, не ми идва на ума за вероятен проблем. срещу символичен хонорар може, например срешу риба. за теб това е символ, но на нехващането. ей тука намерих две макари.  имат интересна засечка, и шайбата освен странично влиза малко и в самата макара
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz