Автор Тема: Стрели за композитен лък  (Прочетена 449 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivan9590

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
Стрели за композитен лък
« -: декември 30, 2016, 01:19:05 am »
Добър ден , имам питане относно моя композитен лък . И по-точно какви стрели да купя за композитен лък със сила на опън до 50 либри . Начинаещ съм и ми предложиха карбонови , но съм чел че трябва да са точно определени , спрямо силата на лъка . Искам да попитам и каква поддръжка изисква лъкът ми и мога ли аз да я извършвам ?? Благодаря предварително . :)

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 242
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
Re: Стрели за композитен лък
« Отговор #1 -: декември 30, 2016, 10:53:33 am »
Първо какво разбираш под композитен лък? Че различните хора имат различно виждане по въпроса...  ;)
Твоят лък какво представлява?

И да, според лъка стрелите са с определен спайн (степен на огъване) и тегло.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 514
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #2 -: декември 30, 2016, 05:20:22 pm »
Освен това много зависи, каква е дължината ти на опън? Можем да посъветваме, но бъди малко по-конкретен.

Неактивен ivan9590

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: декември 31, 2016, 01:42:36 am »
Ами първото нещо , с което трябва да започна е че лъкът е китайски или не добро качество с други думи . Защото съм дал само 300 лв . за него . Срещал съм се с човек , който се занимава с композитни лъкове , каза ми че не е хубав и ме предупреди за металните кабели , които го придържат , че могат да са опасни за мен . Под композитен разбирам с две макари от двете страни на лъка , колкото и смешно да звучи , регулират му се либрите или по-точно колко лесно да се опъва , купих си и мерник . Не знам за силата си на опън , в смисъл такъв трябва да отида на стрелбище за да го разсрелям ли ?? Идеята за лъка ми дойде спонтанно , но искам много да се науча да стрелям и затова дойдох и в този форум за съвет . Отново начинаещ съм , не се смейте много . :D

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 261
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 31, 2016, 09:55:17 am »
няма да се смеем, но ако си беше направил труда преди да напишеш каквото и да било, да вземеш да почетеш какво точно се дискутира в този форум щеше да ти е ясно. моето търпение и дипломация са отдавна изчерпани от синдрома "чукчи писaтел, чукчи не читател". ако някой има нерви и желание да обяснява. за ненам кой си път....
« Последна редакция: декември 31, 2016, 11:01:21 am от nameless »
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 514
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 31, 2016, 12:31:44 pm »
Наистина не става въпрос за композитен лък, доколкото разбирам, а за полиспастен...., което вече отива в съвсем друга категория и то извън този форум! Умишлено сме го написали под самото заглавие на форума - за лъкове от естествени материали. Даа, можеше да попрочетеш малко повече - няма да се смеем, но просто си за друг форум. Този лък не зависи от твоя опън, а от фабричния му заложен опън, когато "омеква" от макарите.

Неактивен ivan9590

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 31, 2016, 02:00:05 pm »
Извинявам се искрено за объркването . Благодаря много и за информацията :) . Разбрах че съм за друг форум с полипластни лъкове .

Неактивен ivan9590

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 31, 2016, 02:00:44 pm »
primitive наистина ти благодаре много за насоката . :)

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 242
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #8 -: декември 31, 2016, 05:35:51 pm »
Имах подозрения, че става въпрос за нещо друго  8) затова още в началото попитах.

Сега за тези уреди с колелетата (някои ги наричат лъкове, но според нас тук не са точно лъкове  :P ) има един друг форум.
http://www.mybow.eu/arms/