Автор Тема: Хитринки и съвети при изработката на лъкове  (Прочетена 1114 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 503
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Отварям тази тема, за да можем в нея да споделяме някои хитринки и практични съвети, до откритието на които сме достигнали сами, или сме чули от някъде.

Ето днес например ще споделя един от начините да се изчертае централната линия върху дълга заготовка за прост лък. Знаете, че понякога не е толкова лесна задача. Пробвал съм и с дълга линия, и с шаблон, и с конец, и със хвърлена сянка от предмет с права страна. Последното, което пробвах, и ми се струва доста практично, е с лазерен нивелир. Просто го фиксирате някак си в нужната позиция, поставяте заготовката под лъча му, и си я намествате както си щете! Получавате на момента ясно очертана права линия, която не е перманентна, и можете да си я местите колкото си щете, докато ви хареса! :) На снимките тя изглежда малко широка, но всъщност е долу-горе колкото дебелината на графита на молив, така че очертаването е достатъчно точно...

Ще се радвам и вие да споделите нещо, което смятате, че спестява време и усилия в нашето хоби! :)

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
Re: Хитринки и съвети при изработката на лъкове
« Отговор #1 -: март 21, 2016, 08:39:18 pm »
Хитър номер! Само и единствено конец съм ползвал за централнта линия.
И темата е готина, ама нали знаеш,че башмайсторчетата, точно тези тънки номерца, най не обичат да ги казват  >:(

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 503
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Re: Хитринки и съвети при изработката на лъкове
« Отговор #2 -: март 21, 2016, 08:44:50 pm »
...ама нали знаеш,че башмайсторчетата, точно тези тънки номерца, най не обичат да ги казват  >:(

Мина ми това през акъла, нали и аз съм леееко от същата страна! :P И аз ще си запазя няколко за лично ползване, но това го прежалих - не е толкова важно!  ;D