Автор Тема: орлови пера  (Прочетена 1817 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
орлови пера
« -: февруари 24, 2016, 09:54:02 pm »
Попаднаха ми пера от скален орел. Някой ползвал ли е, такива/за оперение на стрели, разбира се/? Някакви впечатления? На първо четене ми се струват малко мекички!

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 528
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: орлови пера
« Отговор #1 -: февруари 24, 2016, 11:31:45 pm »
Само всички индианци и японци са ги предпочитали иначе не!

Неактивен bgpanev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #2 -: февруари 25, 2016, 08:03:02 pm »
Аз оня ден забелязах убит ястреб край пътя и му резнах крилата.Наистина са меки в сравнение с фазановите и пуешките, но не мисля, че ще има проблеми.

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: март 02, 2016, 10:25:38 am »
Наистина са по меки, имам пера от северен сокол, ловен и сокол скитник. В сравнение с пуешките и гъшите са по финни. Което си е нормално де, пуйката и домашната гъска са едри юрдеци, а и не летят, особено в ловен режим.

Моите пера даже мисля да ги ползвам за по декоративен тип стрели, с ковани върхове и тн. А не за обикновенни стрели за мишени. Първо мисля че перата ще се износят по бързо, освен това всяка изгубена стрела ще я преживявам по драматично.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 528
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #4 -: март 02, 2016, 01:34:44 pm »
Според моят опит от фазановите, които се ползват от корейците са по-меки единствено бухаловите, но всичките стават. Естествено ако загубиш стрела с орлови пера направо ще ти се насълзят очите... :-[

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #5 -: март 02, 2016, 08:01:34 pm »
имам и аз няколко орлови. от зелените балкани ги вземах. по добре изглеждат от всички останали на грабливи птици които притежавам. то няма как да стане аналогия и да се се сравни орел с ястреб де. също поне на 5-6 убити край пътя сови съм взел крилата. много красиви, но много меки и почти съм сигурен лесно износващи се. за мен пуешки, патешки, паунови, и фазанови крилни са най добрата опция за стрели за стрелба. като от сребърен фазан бонуса е че са и много красиви.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #6 -: март 02, 2016, 08:47:48 pm »
Определено, смятам да ги ползвам за направа на представителни стрели, като за пред ората, например за нашия турнир! Дано силата на орела ми помогне да се представя по добре ;D, и ча сеа да ви строша зъбите :P
Имам около 50 пера, които понамерисваха на мърша, днес го изпрах, дано се измеришат.
Лошото е, че са крилни и опашни. Ако ги вкарам в един комплект стрели, вероятно ще дават различен полет! Как мислите?
/това е за друга тема, ама карай/

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #7 -: март 03, 2016, 12:39:52 am »
мислим, че за тебе няма значение. ти без друго си си пътник ;)
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz