Автор Тема: Избор на шафтове  (Прочетена 1127 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
Избор на шафтове
« -: декември 06, 2015, 08:16:20 pm »
оня ден поръчах един лък за приятел. кая, модел блек шедоу, 50 либри, 31 инча опън. ще ми се да му съдействам и за избора на шафтовете, но се оказа че за този тип лъкове не е толкова просто. вариянт едно - кедрови от боухунтинг. само дето човека от магазина ми каза че са спайнвани на 31 инча, а аз за такъв стандарт не знам. спайнват се на 28 и от там се конвертира спайна в зависимост дали стрелата е по къса, или по дълга от 28. тъй че засега май ще отпаднат.  дори и правилно пресметнат спайна май при такъв дълъг опън се явяват и други фактори и спайна трябва да се увеличи? вариянт две - бамбукови шафтове. знам че доста хора си купиха корейски тип лъкове (някои съвсем наскоро, и не се сещат да почерпят). ще ми е интересно ако споделите впечатления, опит, и дори гола теория.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 124
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
Re: Избор на шафтове
« Отговор #1 -: декември 06, 2015, 08:39:33 pm »
Особенното при корейските лъкове е че са по-бързи от останалите. (Мое лично мнение). А и стрелям с пръстен което помага да разтегна до 33-34 инча. По всички форуми препоръчват да се закупуват стрели от плюс 10 и нагоре спайн отколкото е лъка. Моите стрели са 70-75 спайн а лъка ми е #59 на 32 инча. Ако ще ползва кедрови - поне да са 70-75. Мисля че ще издържат.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #2 -: декември 06, 2015, 09:49:52 pm »
Аз съм този, дето не е почерпил/ама кво да те черпя, като не пиеш/. Имам някакъв опит със стреляне, но трябва да ти кажа, че си сложих много висока летва с тоя лък/55lb. на 31инча/
За оня, твоя бай хуй, препоръчвам, първо да му нагласиш накакъв пръстен с който да се учи да разпъва лъка на 31инча, поне 1-2 месеца, после му вземи някакви алуминки, колкото се може по-якички, с които да се научи на що годе правилен релийз,още 1-2 месеца, и тогава, ако все още не му се изпарил мерака, мисли за класни стрели, по съветите на Perf, които, смятам, са правилни!

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: декември 06, 2015, 10:53:15 pm »
чугунени електроди като за начало? :-\
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz