Автор Тема: Представяне на участниците във Форума  (Прочетена 2055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 174
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
Представяне на участниците във Форума
« -: ноември 03, 2015, 12:51:34 pm »
Привет,
Тук може да се представят новите и "дъртите" във форума.
Поздрави!
Борката

Неактивен amlot

• Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
Re: Представяне на участниците във Форума
« Отговор #1 -: ноември 03, 2015, 01:23:14 pm »
Здравейте!
Казвам се Димо Димов, на 44 години от София. По професия съм театрален режисьор. Не съм "форумджия". Този е едва втория, в който членувам. Другият също е строго специфичен.
Тук съм защото отдавна имам желание да се занимавам с метателни оръжия, в частност лъкове на база любителския ми интерес към средновековната история.
Нямам никакъв практически опит. Последния лък, който съм имал беше от дрянова пръчка, направен от баща ми когато бях на 7-8 години.
Надявам се да науча много от публикуваните материали във форума, както и от практическия опит на майсторите тук. Както и да срещна нови интересни хора.
Форума много ми допада.
Приятно ми е да съм част от него.
« Последна редакция: ноември 03, 2015, 01:26:56 pm от amlot »

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147
  • Arrows: +2/-0
    • Профил
« Отговор #2 -: ноември 03, 2015, 06:16:44 pm »
Чудесно хрумване! Дори и тези, които са от самото начало на съществуването на форума не са се представяли и всъщност знаем много малко един за друг.
Та... Казвам се Невен Георгиев, на 43 (почти 44) години от София. По образование съм геолог. Работя в Софийски Университет "Св. Климент Охридски", Геолого-географски факултет, където преподавам геология.
Имам малък опит в правенето на лъкове. За съжаление не ми остава много време за това. Така, като се върна назад във времето, май около 70% от опитите ми в лъкоправенето са били неуспешни. Надявам се, с времето тези проценти да намалеят.
Ами... Май е това.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 174
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: ноември 08, 2015, 04:59:40 pm »
Писах от телефона и нямах възможност да се представя.

Привет на всички!
Казвам се Борис Петров (30 години към момента на писане на поста, 13 години на акъл).
Хобитата са повече от мен самия - Лъкове на номадските народи, Ножове, други хладни оръжия, бушкрафт, алтернативно земеделие и много други.
Работя като търговец на компютри - износ.
Към момента съм сух теоретик на темата Лъкове. Счупил съм само един :) Може да се каже, че хобито ми не е толкова правене и стреляне, колкото събиране на информация по темата. Затова и помагам тук във форума когато имам възможност и поствам разни неща в страничката във Фейсбук.
Поздрави и успех в начинанията!
Да счупите много лъкове ви пожелавам :)
« Последна редакция: януари 24, 2016, 10:35:02 am от Admin »

Неактивен Wankata

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 10, 2016, 07:14:03 pm »
Здравейте казвам се Иван Иванов и съм от Каварна. До сега не съм правил лък, но винаги има първи път! На 42 години съм като малки всички сме си правили лъкове от разни пръчки, но искам да си направя по - хубав от онези ;) Лъковете и оръжията от древността винаги са ме привличали. Искам да попитам, някой близо около Каварна, който се занимава с това от повече време да се срещнем за съвети, защото аз съм абсолютен новобранец в това начинание!
« Последна редакция: януари 17, 2016, 08:08:02 pm от Wankata »

Неактивен thefly

• Newbie
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
« Отговор #5 -: януари 12, 2016, 03:23:45 pm »
Привет на всички!

Казвам се Асен Баръмов, 50 г, живея и работя в Софе. Завършил съм Механично уредостроене в ТУ-София, но от 20-на години насам съм графичен дизайнер. Като хлапе си играех със саморъчни лъкове от дрян, стрели от папур с остриета, изковани от дебели пирони. Преди 2-3 години направих такъв лък и на малкия си син. Пак по това време попаднах на статията на Стоян за първия му лък. Тези случки се съчетаха с това, че обичам да работя с дърво, колкото и рядко да го правя, с нещо тук-там прочетено на тема стрелба с лък, с това, че съм момченце все пак и в резултат преди две години отрязах един мъждрян и го сложих да съхне. Да видим докъде ще го докарам.

Интересът ми по темата не е академичен. Харесва ми идеята да измайсторя нещо, с което да може да се стреля и да си стрелям за удоволствие. Нямам специални интереси към точни реплики и исторически периоди. Първият ми лък, когато стане, ще е нещо, което наподобява longbow, но си мисля също така и за съставен лък със сменяеми рамене - дървата за горене на село ги докарват на трупи от по метър и малко, а понякога сред дъба и бука попада и мъждрян. Ще видим :)

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 261
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #6 -: януари 12, 2016, 08:06:25 pm »
здавейте от мен! един участник в нашия форум - neven на това му казва синдром на четиридесетте ;D.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 514
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 12, 2016, 08:10:55 pm »
Добре дошли и от мен - май, май повечето сме в тази категория - младежите вече не ги вълнуват много тези неща, надявам се с малки изключения ;)

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 386
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #8 -: януари 12, 2016, 08:47:03 pm »
Вие няма ли да се представите 8)

Неактивен vpetkov97

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #9 -: март 14, 2016, 07:14:05 pm »
Здравейте , казвам се Валентин Петков от Карлово на 18 години и съм нов във форума .
Нямам никакъв опит в правенето на лъкове , знам само на теория как се правят но до сега не съм правил .
Имам голям мерак да се науча да правя лъкове и стрели може да се каже , че съм фен на оръжията но повече на тези от “старата школа„
Надявам се , че тук ще науча това онова за този майсторлък .

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 514
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #10 -: март 14, 2016, 09:59:35 pm »
Добре дошъл!