Автор Тема: тетива  (Прочетена 722 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
тетива
« -: август 21, 2015, 12:14:14 am »
Здравейте правих си нова тетива но я направих малко къса-18 сантиметра от лъка до тетивата. Доколкото знам разстоянието трябва да е 14см.Та въпросът ми е ще има ли промяна в силата на опъване, дължината на опън и така нататък.Още не съм я пробвал със стрелба само я сложих и премерих.

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 520
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: тетива
« Отговор #1 -: август 21, 2015, 08:38:31 am »
По-късата тетива принципно стабилизира лъка, но отнема от дължината на опъна на стрелата, следователно намалява силата и скоростта на изстрела. А определени брейс разстояния има само при фабричните лъкове, където производителя е определил кой е оптимума за съответния лък. При всеки лък брейс разстоянието е строго индивидуално, в зависимост от различните фактори, на които искаме да обърнем внимание.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 391
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #2 -: август 21, 2015, 09:35:30 pm »
14см. ми се вижда твърде малко за твоя лък, Ванка, 18-те см. дето си ги докарал, може би, ще са ти екстра! Пробвай и ще видиш! Любо и Краси от турнира, стрелят с 18см. брейс, а лъковете им са подобни на твоя.

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: август 21, 2015, 11:20:36 pm »
Благодаря за бързите отговори малко съм мързелив и ми омръзна всеки път да въртя тетивата та затова я накъсих но не сметнах правилно с колко.Живот и здраве въпреки дъжда утре ще пострелям ако ще и в гаража но ще я пробвам.