Автор Тема: Втори пролетен турнир ''МОЯТ ЛЪК''  (Прочетена 7488 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 384
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
Втори пролетен турнир ''МОЯТ ЛЪК''
« -: март 27, 2015, 10:48:23 pm »
Остават около месец и половина до второто издание на пролетния ни турнир! Време е да подхванем и тази тема, и без това форума се ''позакучи''! Знаете, че се съобразяваме с някои неща, с времето, например, но така или иначе, мисля, че е най-добре да е през май, както миналата година! Точната дата ще я уточним, като наближи! Мястото, предполагам, ще е същото!
Почнахте ли да стреляте, или ви е още студено?

Неактивен bgpanev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
Re: Втори пролетен турнир ''МОЯТ ЛЪК''
« Отговор #1 -: март 28, 2015, 09:12:33 am »
Надявам се времето вече да се подобри,щото от есенниия една стрела не съм пуснал :(

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 490
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #2 -: март 28, 2015, 12:33:29 pm »
А аз съм направил повече, отколкото съм пуснал!  :(

Неактивен bgpanev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
    • Профил
« Отговор #3 -: март 28, 2015, 05:29:38 pm »
А аз съм направил повече, отколкото съм пуснал!  :(

Пак добре,че намираш време.Имам четири заготовки за шафтове и една дъска дето чака разбичване.Ако не сколасам до Май ще карам със старите

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
« Отговор #4 -: март 29, 2015, 02:15:12 am »
аз се мъчих да стрелям но със тая кал :(

Неактивен gosho

• Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Arrows: +0/-1
    • Профил
« Отговор #5 -: април 04, 2015, 08:02:56 pm »
 ;D ;D ;D!!!

Неактивен bobber

• Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Arrows: +1/-0
    • Профил
« Отговор #6 -: април 06, 2015, 07:44:07 am »
стига ве пичове,пловдивската група всеки ден стрелят...с очите си ги виждам ;)

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 514
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #7 -: април 07, 2015, 06:38:40 pm »
Абе те стрелят стрелят, дано да имат късмет срещу другата пловдивска група, дето идат та забъркат една плоча бетон на път за състезанието и...... па първи ;D

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
« Отговор #8 -: април 07, 2015, 09:58:25 pm »
Хахаха то ако това е от значение ще забъркаме и ние но надали.Аз зимата пострелях но сега не ми остава време а и времето е гадно и непостоянно.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #9 -: април 07, 2015, 11:38:15 pm »
Илия ми каза, че в средата на май, имал някаква защита в университета...веднага си представих, как отива "защитава се '' и после идва и ни рзбива ;D

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 260
    • Профил
« Отговор #10 -: април 08, 2015, 06:13:30 pm »
кой ще ги напада?
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #11 -: април 08, 2015, 10:31:33 pm »
ти

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #12 -: април 15, 2015, 08:20:05 pm »
ОБЩИ ПРАВИЛА

В състезанието e желателно участниците да ползват лъкове от естествени материали/всякакъв вид и модел/. Допускат се и лъкове от изкуствени материали с ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА РИКЪРВ И КАМПАУНД /СПОРТНИ И ПОЛИСПАСТНИ/. Не се допускат лъкове от типа "сентършот". Силата и дължината на опън за лъковете не са ограничени. Стрелите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да са само от дърво, бамбук, тръстика и други естествени материали. Допускат се всякакъв тип нокове.  Оперение- само от естествени пера. Върхове-само тренировъчни, конусен тип.  Необходими стрели – около 10 бр/или максималното количество, което можете да изстреляте в рамките на 1 минута/ + 1-2 допълнителни, които са резервни, в случай на непредвидено счупване или загуба.
Всеки участник трябва да притежава всичко необходимо за състезанието, стига да отговаря на горе описаните изисквания!!!!
Не се допускат и  приспособления за рилийз, както и всякакви мерни и нивелиращи устройства!
Реда на учстниците, включени в състезанието, се определя чрез жребий!
 Участниците ще преминават по трасето в групи по трима, като ще се отбелязват точките спрямо попаденията индивидуално в таблица за всеки участник. Между всяка мишена участникът и журито отиват до съответната мишена, за да съберат стрелите и да отчетат резултата.  Финалните резултати се изчисляват и обявават след приключване на състезанието и преминаването на всички участници.

МИШЕНИ

1. Стрелба по цел с големината на ябълка /8-9см диаметър/ – разстояние 7-м.
Всеки участник има право на 5 изстрела, стрелбата се прекратява при попадение или при изчерпване на стрелите. Отчитане на точките е както следва: при попадение с първа стрела-5т., при попадение с 2 и 3 стрела-3т., при попадение с 4 и 5 стрела-1т.

2. Концентрична мишена с диаметър 40 см с 5 цветни зони – разстояние 15м. Право на 5 стрели. Отчитане на точките е както следва – 5т. – за централния кръг/жълта зона/, 3т. - за следващия кръг/червена и синя зона/ и – 1т. за най-външния кръг/черна и бяла зона/ за всяко попадение.

3. Концентрична мишена с диаметър 40см – разстояние 20м. Към мишената се застава с гръб и по нея се стреля след обръщане само в кръста на 180 градуса, ходилата остават в посока обратна на мишената. След всеки изстрел се връщате към изходно положение – с гръб към мишената /завъртане в кръста/. При тази мишена получените точки са по 3 за всяко попадение в рамките на мишена. Право на 5 стрели!

4. Концентрична мишена с диаметър 40см.-разстояние 20м. Стрелба от коляно! Дясно стрелящ участник/ десничар/, коленичи с дясно коляно, ляво стрелящ участник/левичар/, коленичи с ляво коляно. Получените точки са по 4 за всяко попадение в рамките на мишената! Право на 5 стрели!

5. Концентрична мишена с диаметър 40 см – разстояние 25м  – време за изпълнение –1мин.
  Пред мишена №5 стрелите 10/+/ броя стоят на земята, като всеки път участникът трябва да се навежда и да взема по една стрела преди всеки изстрел. Стрелите са на 1,5м. от позицията на стрелба. Получените точки са по 5 за всяко попадение в рамките на мишената. При пуснати по-малко от 5 стрели /независимо от попаденията/ – резултат от тази мишена НЕ СЕ ОТЧИТА.

6. Стрелба по чувал опънат в дървена рамка-разстояние 45м. Право на 5 стрели! Участникът получава по 5т. за всяко попадение!

ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА

В позиция 1,2,3,4 и 6, участникът не трябва да държи повече от 5 стрели в себе си! В позиция 5, броя на стрелите е неограничен!  ЗА НАЧАЛО НА СТРЕЛБАТА СЕ ИЗЧАКВА СИГНАЛ ОТ ЖУРИТО. ПРЕКРАТЯВАНЕ НА СТРЕЛБАТА ПО СИГНАЛ НА ЖУРИТО. ЖУРИТО ИМА ПРАВО ДА ПРЕКЪСВА СТРЕЛБАТА ПО ВСЯКО ВРЕМЕ, ПО СВОЕ УСМОТРЕНИЕ! ОНЕЗИ, КОИТО НЕ СПАЗВАТ УКАЗАНИЕТО НА ЖУРИТО ЩЕ БЪДАТ ОТСТРАНЯВАНИ ОТ СЪСТЕЗАНИЕТО!
 Време за изпълнение на стрелбата по  мишена 1,2,3,4 и 6 – 2мин., по мишена 5-1мин.
Попадение в чужда мишена, не се отчита!
Попадение след рикошет, не се отчита!
Стрела отскочила/не пронизала мишената/, не се отчита!
Стрела пронизала цялата мишена /със скрити пера/ се избутва  наобратно, за точно отчитане на попадението!

При получаване на еднакъв брой точки на двама или повече от участниците, за определяне на крайното класиране се пускат по още 5 стрели от състезателите с равен брой точки по мишена-2, като резултатът от последната стрелба не се прибавя към общия резултат, а служи сама за определяне на класирането. При отново равен резултат се повтаря стрелбата за елиминацията. При повторен равен резултат се назначава нова мишена на различна дистанция.

Всеки участник има право да получи копие от състезателния си протокол със личните му попадения и сбор от точки.
Организаторите имат право да променят правилата с оглед и адаптация към метереологична обстановка, твърде много участници и други подобни.

НАГРАЖДАВАНЕ

Първите трима учстници с най-добър точков баланс, получават медал /за 1,2 и 3-то място/ с логото на форума и датата на турнира!

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #13 -: април 15, 2015, 08:55:36 pm »
Решихме да не променяме дисциплините включени в турнира, т.е. остават същите, както на есенния.
Но направихме две промени в правилата и изискванията:
    -забранихме сентершота /сентершот, за тези, които не знаят, е онзи прорез в дръжката на лъка, в който ляга стрелата и който превишава средата на нейната дебелина-прорез, който не е по дълбок от средата на дръжката не е сентершот/. Такива лъкове са доста популярни в някои страни, но винаги се състезават в отделна категория. Не е коректно да се конкурират с други лъкове!
    -всеки участник е длъжен да си носи всичко необходимо за състезанието, освен лък и стрели и всички други, нужни аксесоари. Естествено, всеки може да забрави нещо, може да счупи повече стрели и да не му достигнат, и естествено ще му бъдат дадени. Това го правим за хора, които има опастност пак да дойдат/за трети път/ с ръце в джобовете...ние не сме Световния Олимпийски Комитет, всички сме хобисти и се забавляваме...ама, айде малко по сериозно...
« Последна редакция: април 15, 2015, 11:01:00 pm от bravewolf »

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 260
    • Профил
« Отговор #14 -: април 16, 2015, 11:24:42 pm »
тесла, а? ;D
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz