Автор Тема: проект с бряст  (Прочетена 6492 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
Re: проект с бряст
« Отговор #15 -: февруари 16, 2015, 11:46:50 am »
Крехка е и е трошлива но според мен издържа на компресия защото е плътна. Когато правех брястови лъкове се опитвах да имитирам тисовия вариант. Не мога да кажа колко да е сърцевината, около не по вече от една трета в дръжката ако се прави D сечение като на лонгбоу, към краищата изтънява и на около 15 см. преди ноковете сърцевината свършва. Иначе трябва да се отнема на слоеве бялата част откъм гърба на лъка както при тиса а това не съм го опитвал и нямам представа дали ще стане. Правил съм два лъка само от бяла част, и двата се сетнаха много, тези в които оставях сърцевина изобщо не се сетваха. Хубавото на бряста е че съковете и чеповете изглежда изобщо не му влияят, не го отслабват поне доколкото забелязах, така че може да се получат интересни форми с тях тип "драконов гръб".

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147
  • Arrows: +2/-0
    • Профил
« Отговор #16 -: февруари 16, 2015, 03:36:18 pm »
Благодаря!

Неактивен neven

• Full Member
    • Профил
« Отговор #17 -: юли 29, 2017, 09:09:15 pm »
В последните 2 дни имах достатъчно време и спретнах един лък на кан Кубер.
Поотрасна човекът и има нужда от нов лък...
Знам, че някои от вас ще кажат, че лък тип longbow не отива на човек с име Кубер, но има време... Ще получи и съставен лък.
Лъкът от парче беловина на червен бряст. Рязан е преди 2 години и половина. По-големите му братя все още дремат в мазето и чакат да ми дойде музата.
Геометрията е като на longbow, но размерите са като за малък човек.
Дължина 137cm
ntn - 126 cm
ръкохватака: ш-2,3 cm; д-1,9 cm
Още не съм му мерил силата, но май ще трябва да го понамаля, че канът май няма достатъчно сила :-)

Неактивен neven

• Full Member
    • Профил
« Отговор #18 -: юли 29, 2017, 09:52:20 pm »
Би било чудесно, ако някой ме светне как да кача снимки!
Не подозирах, че има ограничение от 120-130 Кб...

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 528
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #19 -: юли 30, 2017, 09:39:08 am »
Качваш в Photobucket, там като влезеш в снимката отдясно има едно поленце с различни опции, избираш URl адрес и като цъкнеш, то пожълтява и се копира автоматично. Това се пейства тук и се появява снимката, не е толкова сложно.

Неактивен neven

• Full Member
    • Профил
« Отговор #20 -: юли 30, 2017, 09:38:03 pm »
Бате Цецо, ти май не си наясно на кого обясняваш!!! Аз съм меко казано "компютърен инвалид" :-)
Ще пробвам... Дано сполуча!
А тоз Photobucket... Къде да го търся?
« Последна редакция: юли 30, 2017, 09:40:22 pm от neven »

Неактивен neven

• Full Member
    • Профил
« Отговор #21 -: юли 30, 2017, 09:46:15 pm »
Явно има основателна причина и за това ползвате photobucket.
Ще споделя лично мнение.
Според мен, този вариант не е добър. Освен това иска регистрация и пр.

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 503
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #22 -: юли 31, 2017, 08:38:51 am »
Photobucket е само една от многото възможности! Ето това примерно е много лесно и бързо: https://postimages.org/ . За съжаление не ги пазят постоянно. Не съм сигурен за колко време са активни, трябва да пише някъде...

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #23 -: юли 31, 2017, 09:52:44 am »
Да наистина, иска регистрация, но е еднократно и ти пази всички снимки които си качил във форума и няма да изчезнат, ако не ги махаш от там, нито ще праща някой да ти ги гледа в профила а направо ще са само тук във форума. Никак не голям зора, и аз така си мислех в началото, но за мен това си остава най-простият вариант. Иначе има много други такива подобни, но съм ги ползвал със смесени чувства и успех, така че ти дадох най-удобният и бърз за мен начин. Иначе можеш да ги смалиш като обем на някоя програмка  и да ги качиш като прикачени файлове, както си опитал, но не ти е позволило заради обема.

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 503
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #24 -: юли 31, 2017, 10:07:07 am »
Абе напоследък масово виждам на хора, които са си качили снимките от фотобукета, вместо изображението да изкарва един банер, че акаунта им трябва да се ъпгрейдне, щото еди какво си - много дразнещо!

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #25 -: юли 31, 2017, 10:52:47 am »
Наистина Стоян е прав, оттеглям си предложението щото направо ми се присра - всичките ми снимки които съм качвал във форумите ги няма... щото рано или късно хората стават педали!!! Променили са си политиката на безплатен хостинг на снимки и сега искат парички, явно рекламките не им стигат. Даже не знам какво да правя сега, снимките ми са достъпни във хостинга ама да качвам всичките на друго място и после да ги връщам във форума си е ... мамата.  Ако някой има предложение да казва, въпреки, че оспамихме темата на Невенчо!

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
    • Профил
« Отговор #26 -: август 01, 2017, 07:20:52 pm »
на мене подобно ми се присра преди 2-3 години, не точно с фотобукет, но все тая. оттогава качвам директно във форума. е доста понамалени и понякога нечетливи са снимките, но поне ги има. ;)
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #27 -: август 01, 2017, 08:10:39 pm »
Яко тъпо е, защото влизах и в други форуми за лъкове в САЩ и там е същата говнарщина с тоя фотобукет - изведнъж им скимва на хорицата да си искат парички, при положение, че са го обявили за безплатен. Абе яко зарибяваш и после щтрак. >:(

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #28 -: август 03, 2017, 12:37:17 am »
Нема проблеми, момчета! Тия дни спретнахме с баща ми една, нова кенефна яма, около 20 кубика! Чисто нова е! Ако искате, елате да си посерете на воля!!!

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
    • Профил
« Отговор #29 -: август 03, 2017, 11:34:26 pm »
20 м3...ама сте здравозъби пустиняци по северозапада ;D
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz