Автор Тема: лъка от блатото  (Прочетена 1663 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
лъка от блатото
« -: януари 10, 2015, 07:47:22 pm »
Преди време беше намерен примитивен лък с особен дизайн в някакво тресавище, мисля в Дания, ако не греша. Та въпроса ми е, къде в нета мога да го разгледам по подробно, повечко снимки и някакви размери или вие ако имате такива, че нищо не откривам? Почнал съм нещо такова и искам да си сверя ''часовника''!
Този лък има странно и рязко изтънени краища на раменете, около 30см., а в страничния профил са доста дебелки и заоблени/мязат малко на сий/ . Точно този страничен профил искам да го видя заснет! Предполагам, сетихте за кой лък говоря, пък може и да сте правили такъв, вече! Мерси!

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 528
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: лъка от блатото
« Отговор #1 -: януари 10, 2015, 08:13:49 pm »
Двата най-известни лъка са mollegabet and holmeggard като същественото е да се прави ясно разграничение между тях, защото често ги бъркат - предполагам, че ти имаш предвид конкретно mollegabet в случая. Иначе има и доста друга открити в блата, съответно даже и от миналата година ако не се лъжа.
Ето ти един линк от примитив арчър  http://www.primitivearcher.com/smf/index.php?topic=22820.0 , където са показани и двата, но иначе като напишеш имената им в нета ще ти излязат доста неща - предимно от форумите за лъкове. Пак казвам, трябва да се научиш да правиш ясно разграничение между двата, за да не стават обърквания. На много места цитират и дават схеми на молегабет, а го наричат холмегаард, което е погрешно. За съжаление май не се намира музейна снимка на молегабета, а има само на холмегаарда, но пък има разни схеми на молегабета.
 Успех с начинанието. И аз имам няколко мои вариации по темата започнати и недовършени доста отдавна, които така си стоят и си чакат... Ако мога да помогна с друго свиркай  :P
« Последна редакция: януари 10, 2015, 08:20:17 pm от primitive »

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 393
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 11, 2015, 12:52:14 am »
Ще свирна, Цецо! Благодаря ти! Сигурен бях, че ще си информиран! Ако излезе нещо сполучливо ще го покажа! Дано сме полезни и на други хора!

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 503
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
« Отговор #3 -: януари 11, 2015, 08:12:55 pm »
Meare Heath не беше ли пак от блато?

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 11, 2015, 09:26:35 pm »
май да

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #5 -: февруари 06, 2015, 02:06:54 pm »

Това е диаграма с размери от оригинала 68 инча или приблизително 173 см, за съжаление дебелини няма....