Автор Тема: Турнир по традиционна стрелба с лък!  (Прочетена 21944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 392
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
В края на миналата година, аз, Цецо и Динко, направихме двудневна среща, по скоро от личен характер, в Пловдив. И двата дни излизахме извън града да постреляме. Тази пролет смятаме да повторим срещата и да я разширим с повече участници, до някаква степен да стане съфорумска, и да организираме малък, импровизиран турнир по традиционна стрелба!  Въпросът ми е, колко от вас уважаеми приятели, биха откликнали на такава покана, и биха взели участие в състезанието? Датата на провеждането и правилата на турнира тепърва ще се уточняват!
« Последна редакция: април 01, 2014, 12:13:01 am от bravewolf »

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 500
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Re: Въпрос към съфорумците!
« Отговор #1 -: март 24, 2014, 10:54:21 am »
А къде ще е тоя турнир?! Аз не, че имам капацитет и възможност да участвам де! Тепърва трябва да се учи! ;)

Неактивен Black Wolf

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 249
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
    • Общество "Орловият Кръг"
« Отговор #2 -: март 24, 2014, 11:37:31 am »
Не е лоша идеята.

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 124
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: март 24, 2014, 04:33:00 pm »
Изобщо не е лоша идеята. Омръзнало ми е да стрелям сам :)

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #4 -: март 24, 2014, 08:31:43 pm »
Радвам се, че ви допада идеята! Мероприятието ще се проведе край Пловдив, евентуално! Предния път стреляхме на брега на р.Марица, на 7-8км. западно от града. Мястото не е особено живопистно, но пък е идеално за стрелба, има голяма  дига от мека и фина почва, в която стрелите не се нараняват и не се губят/това е много важно, както знаете/. Смятаме да бъде двудневно с преспиване на открито. Що се отнася до притесненията на xenos, че не бил капацитет в стрелбата, то да не мислиш, че ние сме? Важна е, в случая, идеята, да се опитаме да проправим пътека в тази посока! България е, може би, една от малкото страни в Европа, в която такива неща не се правят! Е, време е! Спонсор едва ли ще се намери, пък и за сега не смятам да търся! Всеки ще трябва сам да се оправя с храна и пътни разноски! Мишените ще са от евтини и достъпни материали, в това имах в предвид, като казах, че турнира ще е импровизиран! Но правилата ще са стегнати и ясни, и ще има медали ;). Важно е хората с еднакви интереси да се срещат, действа обогатяващо и вдъхновява! Сещате се, че на такава среща ще се говори много и за напрва на лъкове, и за всичко друго по темата!

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
« Отговор #5 -: март 25, 2014, 03:04:43 pm »
Мен хич ме няма в стрелбата, ще пусна някоя стрела за идеята де. Но ако се съберем силна група и ми е възможно ще дойда, най малкото да се видим и да направим скара бирата вечерта.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #6 -: март 25, 2014, 06:54:29 pm »
За скара-бирата не бери грижа/ сещам се за един дето ще иска и друго/! Но дойдеш ли ще минеш по трасето, нема как ;)

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #7 -: март 26, 2014, 11:02:33 am »
Какво трасе имаш предвид за състезанието. Бил съм на такова състезание в Унгария, там има 7 мишени разположени на двадесетина крачки една от друга, минава се на зиг заг между тях по поредност, стрелбата е от около 30 крачки и е за време - една минута горе долу.

Първата мишена е дистанс, стреля се по парабола но пред нея имаше препятствие така че не беше възможен прав изстрел а само параболичен, по спомен около 60 крачки, пред втората имаше пънче с диаметър около две педи, трябваше да стъпим на него и да балансираме по време на истрела, после тичаме до следващата която е на доста далечно растояние - около 40-50 крачки е истрела там, на следващата стъпваме на греда сложена върху две трупчета, балансираме, обръщаме се назад и стрляме гръбно.
Трасето беше доста трудно, участваха над сто състезатели от няколко страни и българин взе два златни медала - абсолютен за точки и за време.
Мисля че имам вкъщи една две общи снимки от трасето, дават представа за подредбата на мишените и растоянията.

Ако ще правим състезание това е един от видовете трасета, динамичен тип.
В Корея пък беше само по мишени, статично но последните мишени бяха на 140 метра, започваха от около 60 метра и бяха на серии, в Турция ако не бъркам също е само статично спешената стрелба и пак има различни дистанции.

Конната стрелба е вече съвсем друга тема, там трасетата са различни, но за съжаление имаме много време до това.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #8 -: март 26, 2014, 08:38:22 pm »
Да, ще има трасе! Все още обмисляме отделните позиции, но няма да са повече от 6! При всяка позиция ще се стреля по отделна мишена, като дистанцийте ще са различни, и размера на мишените също! Предвиждаме и една или две прострелки за време без огреничение в броя на стрелите, при другите с точен брой стрели/може би 5/ но без ограничение във време! Някои от нещата ги взаимстваме точно от Турция, но ще има и други! Като ги уточним ще ви ги представим с подробности! Във всеки случай няма да има такива дистанции, като в Корея :o!
Датата на провеждане ще е 17 и 18 май! При категорична прогноза за влошаване на времето ще го отложим за следващата седмица!
Ще се стреля само с традиционни лъкове, като се допускат и такива направени от не естествени материали! Стрели-само дървени с естествени пера, насадка-може и пластмасова, връх-препоръчително конусен!
« Последна редакция: март 26, 2014, 10:24:12 pm от primitive »

Неактивен bobber

• Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Arrows: +1/-0
    • Профил
« Отговор #9 -: март 26, 2014, 08:51:42 pm »
на рожденния ми ден баш :D

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #10 -: март 26, 2014, 09:04:44 pm »
Ако почерпиш, може да дойдем да постреляме при теб, в бъдещото ти ранчо ;D!

Неактивен ванката

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #11 -: март 26, 2014, 10:03:30 pm »
И аз имам желание да дойда но...тъкмо сега правя едни бамбукови стрели да ги пробваме

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 522
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #12 -: март 26, 2014, 10:26:03 pm »
Бамбуковите стават - въпросът е да няма такива от фибро-стъкло, алуминннн, карбоннн и т.н. А тенденцията занапред е при възможност да се ползват и лъкове от естествени материали!!!

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #13 -: март 27, 2014, 12:26:33 am »
На всеки стрелец ще са му нужни поне 10 стрели! Ще пробваме стрелите на Ванката, много ясно! Всички сте добре дошли!
Забравих да помоля всеки желаещ, да потвърди участието си по отрано, до 10 май! Пишете тук и на лични! Можете да се обърнете както  към мен, така и към Цецо и Динко! Телефона ми е 0898651210-Емо!

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #14 -: март 27, 2014, 10:31:26 am »
Аз съм почти сигурен участник, стига да не изникне нещо непредвидено разбира се но за сега не ми се очертава така че се записвам.

Надявам се да се съберем повечко хора. :)