Автор Тема: Банциг  (Прочетена 12659 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 502
  • Arrows: +10/-0
  • Modern Abo
    • Профил
    • xenos::bushcraft
Банциг
« -: януари 18, 2013, 10:16:40 am »
Sea Raven

Отдавна съм решил да си взема настолен банциг щото лакътя ми вече сдава багажа......

Естествено търся нещо малко, ефтино и да върши работа като голямо и скъпо. :D

http://magazin.zamashini.info/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A6%D1%83%D1%80%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%B8/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B8%D1%80%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%B8/%D0%91%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B3-RTRMAX-RTRELK5025.html

Това дали ще ми свърши работа, няма да бича талпи, малки летви мекиш и рога, с повече няма да го мъча.

wanderer    

с две ръце категорично "НЕ". това е машинка за корабомоделизъм. аз съм с доста по голям einhell (китайски), но докато не претърпя побългаряване не тръгна като хората.

neven    

Tvyrdo NE!!!
Tova ne stava za nashte celi! I obshto vzeto e bokluk!Po-dobre potyrkai oshte nqkoe vreme s triona i pasvatelq i ako moje pospesti nqkoi lev za po-chitava mashina. Osven tova ima kolegi, koito imat bandcizi... Mislq, che vinagi moje da pomolish nqkoi da ti svyrshi rabota. Edva li shte ti otkajat.

wanderer    

много по добър вариянт е втора употреба от "старото матерял". масивни и тежки, но в случая това е предимство за този тип машина. ако все още не си убеден мога да ти напиша някои неща с цел да те разубедя.

Sea Raven    

Ами добре, препоръчайте нещо тогава което евентуално ще върши работа да знам за какво да мрънкам на жената.

Sea Raven    

Голям проблем ми е мястото, аз за това се хвърлих на настолен малък, бачкам в мазе два на три и едвам се обръщам.

Нямам дърводелци под ръка с цехче или работилница при които да ходя, единствените в квартала нямат банциг идиотините, предишният път като рязах рогата първо си съсипах лакътя, второ си съсипах шлайфмашинката и накрая от ивица дебела три пръста извадих пластина 5 мм.
Дет се вика- 90% фира, този път ще се пробвам да извадя повече от една пластини от рог, ама на ръка няма да стане.

А и големите банцизи от старите в много случаи са трифазни, нямам такава опция.

neven    

Ami pod 800 kinta, zabravi... I pak sa na Einhel. Mislq, che na Dinko e takyv i dokolkoto znam toi dosta go preraboti.
Ceco si beshe vzel mai Metabo, no ne sym siguren. Toi shte kaje kakyv e. I pak mi se vyrti podobna cena, a dali ne beshe i kym 1000??? No opredeleno e po-dobre na tyrkash na ryka otkolkoto da dadesh 300 leva za bokluk.
Vij tova:
http://www.onlinemashini.bg/bancig-metabo-bas-260-swift/4319
tova:
http://www.onlinemashini.bg/bancig-metabo-bas-317-wnb/4320

Sea Raven    

Малкото Метабо и аз го загледах, може и да се преборя за него ама малко ще почакам, голямото ми е прекалено голямо.

пп
Сега като гледам метабото са го писали 350 киловата мощност, започвам да разбиращ що е този референдум за Белене.

Hristiqn    

Според мен не си заслужава инвестиция в ограничена машина,каквато е банцига,ако не бълваш в промишлени количества.Като идея мога да ти предложа да си купиш от ''старото материал'' вал за абрихт със дискове за захващане на диск,и конус за патронник за бургии.Така ще дадеш много по-малко пари за много по-функционална машинка.ДЕмек ще си бичеш,калиброваш,разпробиваш,та ако щеш и шлайфаш.Един вал,мотор и конструкция-супер просто е и много функционално за нашите цели.Аз лично сум мноооого доволен.Това просто като идея ти решаваш в крайна сметка,но пести и място.Ако можеш да си купиш и една обер-фреза си готов отвсякъде,друго не ти трябва и останалото на ръка-няма заменяне.Пак казвам само като идея ако ти допада

wanderer    

изобщо не се съгласявам с горното мнение относно банцига. като се има предвид че е много важно за материала да се следва годишния кръг на дървесината не се сещам за друга машина което може да направи това. може би ленточния шлайф до известна степен, но защо непотребното да се шлайфа като може да се отреже? ами рогите? освен че са извити почти никога не лежат в една равнина. пак банциг. ами В-снадките? ами различните калъпи, форми и приспособления от които в даден момент изниква нужда? почти никъде няма прави отрезни линии. не налагам мнение, но за моя начин на работа банцига и стационарния ленточен шлайф са номер едно в моята класация.

primitive    

Определено - Банциг. Напълно съгласен с Динко, но както той каза, голяма част от операциите не могат да се извършват с абрихт, въпреки че и той е полезен. За съжаление нямам. Освен това по отношение на рязане - банцига е ненадминат - както за криви, така и за прецизност на среза относно дебелината. Тоя на клипа разбира се е Изрод!! : Chessygrin :Трябва обаче да се има предвид, че той работи с контурна лента - 6мм широка, а аз такава не можах да си намеря. Не ги произвеждат тука и там където ги има са доооста скъпи. Но както и да е. В момента пък може би и преди, най-доброто на пазара, поне според мен си е, и си остава Метабо-то. За съжаление когато исках да си взема такъв тука нямаше и не можаха да ми доставят тъпаците... но съм го виждал в действие и съм очарован от прецизността и приспособленията за улесняване на всички операции. Аз си взех Де Уолт, който ми изпадна на добра цена - втора употреба. Е не е толкова добър като Метабото, но определено върши доста работа.
От дългите ми проучвания мога да те посъветвам - по-добре посъбери пари и си вземи нещо по-голямо и по-хубаво. Идеята е мотора да е с мощност над 700 Kw и височина на среза над 16 см. Също така е хубаво лентата да е с дължина над 1200 мм. Моята е 1070 и определено има разлика. Със сигурност няма да съжаляваш и си струва всяка стотинка. Ще се родиш направо.

bgpanev    

И банцига и абрихта си трябват ама като нямаш място по добре банцига.Циркуляра не става щото не може да следваш извивки.Метабото е екстра само не видях дали е трифазно.Мисля че,няма монофазни двигатели над 3kw

}|{opukc    

Цитат
bgpanev wrote:
няма монофазни двигатели над 3kw

Цецо не се е събудил още.. 
със 700кW имаш окол 800-900 к.с./конски сили/
3.5 kW е за 380V и 2.2 за 220V

wanderer    

сега гледам цената на голямото метабо - ок.1000 лв. на фона на ок. 850 който дадох навремето за моя, съпоставимо с качеството е повече от добра. имай предвид че всички максимални работни параметри (височина на отреза, ширина на лентата и др.) са режими в които машината не се чуства много комфортно, затова винаги е добре да си презапасен. цецо е абсолютно прав за мотора. това 300 - 400 вата е доста мършава мощност. после виж диаметъра на колелетата. обикновено цифрата в модела на банцига оказва това - 260.....317 и пр. малкия диаметър колела не позволява работа с дебела лента защото е твърда и неможе да ги обише добре, а понякога (често) при изваждане на груби заготовки се налага по душманса работа, често дървото няма добро лице откъм плота и има склонност да претръпва. ей това случи ли с лента 0.4 примерно вероятността да стане за хвърляне е голяма. сега карам с ленти 0.6 и за прави отрези с остра лента режа над 15 см. високи дървении. колелетата са 315 мм. респективно на големи колелета можеш да сложиш тъка и тясна лента без проблем. не се притеснявай за мястото - ще ти заеме малко повече от малкия освен това са мобилни, можеш да го слагаш където пожелаеш. за големия модел - Metabo BAS 317 WNB ми стана интересно каква е тази опция - "Бърза и лесна смяна на режещият лист или пренастройване като лентова шлайфмашина"???

}|{opukc    

Хора, вземете се в ръце - хоризонталните гатери - банциг ...това са машина за бичене на дървен материал и трупи и ел. двигателя към тях 7.5 kw/1400 оборота./трифазен/
Мощните настолни машини са средно около 550-800W -

Широко използваната кратна единица е 1 kW = 1000 W
или 700kw = 700000W или 7000 крушки по 100W - това е безумна мощност

Sea Raven    

Ох, и аз отивам на по качествена и по голяма машинка, ама няма да е сега.

Ще се помъча още малко с зегето и триона и ако жената хареса ремонта на кухнята наесен може и да ме огрее някое хубаво банцигче, тъкмо да се огледам за нещо втора ръка ако изпадне.

Определено винаги съм бил за банциг, по практичен е и има повече опции.
Както каза Динко половината неща които режем не са по права линия, ако е да си избича летви мога да отида някъде и да ми ги направят, но не мога да тичам за всяка сия или парче за дръжка до дърводелци.

bgpanev    

Един 7kw мотор тежи 2 пъти колокото метабото и по размери е горе-долу колкото него  ;D Рейвъна каза че няма трфазен ток значи едното отпада

Hristiqn    

Съгласен съм с Динко,но аз ползвам дебел диск за канали,като подавам дървото перпендикулярно на диска когато е криво.Също като машинка за шафтове.Никакъв проблем да се следват годишните пръстени е иска се малко опит с фреза ама не ми се дават манги за банциг.Пък и на който както му е удобно и според възможностите все пак  ;D

Sea Raven    

Снощи си загледах зегето, някакви измислена Акита дето я купих на промоция от Кауфланд ама учудващо си работи, както и да е - мощността и е 350 вата и това е нищо, напъвам яко да отрежа една тънка летвичка, реже но с много зор и като натисна повечко почва да влачи и вие.

Мисълта ми е че 350 вата са си нищо за банциг, както казахте поне 700 вата иначе просто няма смисъл.

Неактивен Никола

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
  • Arrows: +1/-0
    • Профил
Re: Банциг
« Отговор #1 -: март 02, 2013, 07:17:38 pm »
мислил съм за зеге което да се монтира за масата отдолу със подходящ нож.... може и да се получи а иначе втора ръка може да намериш нещо читаво и малко по евтино

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #2 -: септември 02, 2014, 07:02:52 pm »
Здравейте,
подариха ми един хоби банциг, който не мога нещо да му намеря спецификациите в Нета. На мотора пише: Budget BBS3502 , 230V/50Hz/350W , 1450 min-1.
Преди да ми го изпрати, човека ми посочи за модел Einhell BT-SB 200,  и понеже лентата му е скъсана, аз побързах да си поръчам лента за същия този модел - 1400 мм. Сега обаче като премерих скъсаната лента, се оказва, че е някъде около 1425 или 1430 мм. Дали ще е проблем да го ползвам с 1400 мм-вата? Ако не може - да се надяваме да ме попитат за потвърждение на поръчката, че да мога да откажа, и да търся друга.

Неактивен bgpanev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Arrows: +0/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: септември 02, 2014, 09:02:23 pm »
Според мен или ще стане или няма. ;D Ако има възможност  обтегача да ги поеме тия три санта начи нема да има проблеми.

Неактивен }|{opukc

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
  • Arrows: +1/-0
  • Patience my friend !!!
    • Профил
« Отговор #4 -: септември 10, 2014, 03:37:28 pm »
Според мен или ще стане или няма. ;D Ако има възможност  обтегача да ги поеме тия три санта начи нема да има проблеми.

Budget e марка, която предлагаше практикер. Сега вече не знам далия подържат. Влеки оторизиран сервиз прави ремонти на тази марка.
Не се притеснявам от психическите си отклонения, даже си ги харесвам!

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #5 -: септември 10, 2014, 03:42:03 pm »
Вчера ми пристигна новата лента - 1425 мм. Направо си е правен като за нея. :) Оказа се, че нямат 1400 мм-ва там, където поръчах първо, и така проблема се реши. :)

Неактивен xenos

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Modern Abo
    • Профил
« Отговор #6 -: януари 12, 2015, 01:13:44 pm »
Ем'... то глупостта ходела по хората... Реших да си взема още една лента, с по-малко зъби на инч, и си викам - що да не пробвам 1400 мм-вите, сигурно ще стане. Нъцки! :( Сега имам за продажба една 1400 мм-ова. Ако някой проявява интерес...

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 263
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 12, 2015, 09:08:04 pm »
защо търсиш готови ленти? аз от години вземам от "технолес" и нямам оплаквания. тези а и други търговци имат ленти на метър и ги лепят на каквито дължини пожелаеш. номера е да имат твоите изисквания за дебелина, ширина и брой зъби в инч. ако те интересуват повече подробности пиши едно л.с.
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz