Автор Тема: Корейски лък  (Прочетена 5551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

• Full Member
  • Публикации: 147
  • Arrows: +2/-0
    • Профил
Re: Корейски лък
« Отговор #15 -: януари 05, 2014, 11:15:31 pm »
Нещо интересно по темата!
http://www.hornbow.com/makebow.html

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 262
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #16 -: април 10, 2014, 04:38:32 pm »
този майстор ме кефи отвсякъде. правенето на лъкове за него изглежда като безусловен рефлекс

"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 124
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
« Отговор #17 -: април 10, 2014, 04:46:33 pm »
Собственик съм на копие на корейски лък. От изкуствени материали е, но е правен от SONG MU GUNG един от водещите лъкоправци в Корея. Мога да направя измервания ако искате.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
  • Публикации: 174
  • Arrows: +3/-0
    • Профил
« Отговор #18 -: април 10, 2014, 07:08:55 pm »
:) Харесват ми точно тези корейски лъкове които показваха в клипа. Другите които съм виждал не ме печелят като форма.

Неактивен bravewolf

• Sr. Member
  • Публикации: 389
  • Arrows: +15/-1
    • Профил
« Отговор #19 -: април 10, 2014, 08:38:00 pm »
Динко, що не му снима шублера на тоя чичка? Млати с теслата и хич не му пука, и вади ювелирни произведения! Ми оня със стрелите, лепи перата на око, праз,праз айде готово! Тия са машини! :o

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 516
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
« Отговор #20 -: април 10, 2014, 09:19:38 pm »
Ако се направи една груба сметка, при положение, че чичката прави по 100 лъка годишно /предполагам/ то за 10 години това прави 1000, а той явно се занимава от поне 30-40 години - направо не ми се мисли!!! После се чудиш на лекотата, с която борави в занаята. Тоя майстора на лъкове не казаха кое поколение подред ги прави, но пък другия тип е само четвърто поколение майстор на колчани - върви та ги стигни....

PERF ще се радвам на турнира да вземеш корейския лък да го видим - определено не се вижда всеки ден такова чудо, па макар и не от естествени материали.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #21 -: април 10, 2014, 10:22:01 pm »
Семейството има 400 годишна история в изработката на лъкове.

Неактивен perf

• Full Member
  • Публикации: 124
  • Arrows: +5/-0
    • Профил
« Отговор #22 -: април 11, 2014, 02:10:58 am »
primitive определено ще го взема, само с него разполагам в момента. Няма такъв къс и лек лък с такъв опън.

Неактивен Sea Raven

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
« Отговор #23 -: април 11, 2014, 05:08:37 pm »
За мен най голямата загадка е как не се измятат толкова тесни лъкове, трябва да са перфектно центровани и без никакви посуквания, иначе съм виждал добро копие на корейски лък същото като на    perf, наистина удивително малък лък, чак нереално малък за 55 либри, по изфинен ми се стори дори от турския.

Като лък са много опростена конструкция, няма нищо излишно, без бамбук не може да се направи .

Доколкото знам корейците са прекъсвали традицията си в лъкоправенето, на последното състезание в Корея е станал някакъв скандал или проблем на тази тема, питали ги имат ли непрекъсната традиция и те хъкали и мъкали и накрая се оправдали с японците, единствените със сигурна непрекъсната традиция са монголците.

От корейците любимият ми майстор беше онзи с бялата опашка, почина миналия месец, беше голям пич, снимаше всичко отвсякъде и имаше малко свойски стил на работа, не се втелясваше особено.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #24 -: април 11, 2014, 07:48:32 pm »
Японците също... :)

А лъковете им бая се измятат и затова ползват тези шалчета с които след нагряване придават желаната форма и стягат лъка преди стрелба.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 262
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
« Отговор #25 -: август 02, 2017, 09:32:32 pm »
малко винтидж
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz