Автор Тема: Турски лък (отново)  (Прочетена 2607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 261
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
Турски лък (отново)
« -: септември 14, 2013, 11:15:36 pm »
nameless:

под влияние на посещението ми в турските музей се амбицирАх и започнах още един. идеята ми е за по голям зададен рефлекс в касан очите още при изграждането на ядрото. също и минимален рефлекс в дръжката. надявам се да спазя ония "дребни" специфики на оригиналите, който никоя снимка неможе да предаде а се улавят само с очите. роговите пластини и ядрото са готови и набраздени с около 2/3 от дълбочината на каналите, и като се наканя да ги лепя ще ги доизцикля окончателно.

primitive:

Ей това въгареца е голяма движеща сила!

nameless:

вече залепих рогите, с надеждата всичко да е ок. при работата с тенчик забелязвям че след стягането на роговите ивици в ядрото се натрупват някакви напрежения и го осукват. веднъж вече съм изпробвал един вариянт - стягам единия баш неподвижно на другия връзвам в посока обратно на осукването до желаната позиция. ще стане ясно какво съм направил като се върна от морето

Sea Raven:
И на мен ми се посуква при стягане с тенчик, двете рамене отиват в противоположни посоки следвайки посоката в която навивам въжето, пробвах да стегна вече навитият лък на менгемето и да вържа двата му края в противоположни посоки за да компенсирам посукването с надеждата да исъхне в правилно положение но май не стана особено успешно.

nameless:

днес го отпуснах за малко и почти не върна, но ще постои още малко така. забелязал съм че ядра с дебелина към 2 см почти не посукват при стягането. за жалост ми е невъзможно да направя читави заготовки с такава дебелина. може би трябваше да залепя откъм корема временна укрепваща летва, ама карай - свърши вече. едва ли е фатално едно минимално осукване. при съхненето на жилите при отделните слоеве ми се е случвало да дърпа ту към едната ту към другата страна. може би ще е проблем най вече за очертаването на финалната централна линия от която да се изходи за окончателната ширина.

ядрото е оформено

а това е преди третия слой сухожилия

всички сухожилия са положени, лъкът е вързан в кръг, и от горе доло 2-3 месеца е в процес на отлежаване
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz

Неактивен primitive

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 514
  • Arrows: +5/-1
    • Профил
Re: Турски лък (отново)
« Отговор #1 -: септември 15, 2013, 09:21:44 pm »
Супер е, страшно много ми напомня на лък за далечни разстояния, особено много по по-малкия ъгъл между касан и баша.

Неактивен nameless

• Sr. Member
  • Публикации: 261
  • Arrows: +10/-0
    • Профил
Re: Турски лък (отново)
« Отговор #2 -: септември 15, 2013, 11:52:51 pm »
за ъгъла си прав. надявам се разликите с флайт лъка да са повече от приликите. сега вече като е вързан на кръг си личат по ясно. по-остро огъване, концентрирано в окото. по-дълъг касан. по-малка част от сал е огъната в рефлекс. също още нещо много важно - с доста по голямо собсвено тегло
"The manufacture of composite bows requires skill, attention to detail and patience." -  Adam Karpowicz